Majowa abolicja

Majowa abolicja
fot. PCEiKK Maj będzie miesiącem wolnym od opłat za przetrzymanie książek w Bibliotece Pedagogicznej.
istotne.pl inwestycja, pceikk, biblioteka, abolicja, pedagogiczna

8 maja przypada Święto Bibliotek i Bibliotekarza. Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu ogłasza akcję dla wszystkich, którzy zalegają ze zwrotem książek. Każdy, kto w czasie trwania akcji zwróci przetrzymywane książki, uniknie regulaminowej kary. Anulowane zostaną też niespłacone zaległości, nawet wtedy, gdy książki zostały już oddane. Amnestia dla wszystkich zapominalskich trwać będzie przez cały maj.

W ciągu ostatnich 5 lat Biblioteka miała 357 dłużników. Pracownicy placówki naliczają 30 gr (od jednej przetrzymanej książki) za każdy tydzień zwłoki. Uporczywi dłużnicy otrzymują na adres domowy pisemne upomnienia. Każdy czytelnik podpisuje zobowiązanie do przestrzegania regulaminu placówki i jest powiadamiany o dozwolonym czasie korzystania z wypożyczanych książek. Co więcej, kiedy mija ustalony termin zwrotu, istnieje możliwość jego przedłużenia. Pracownicy Biblioteki robią wszystko, co mogą, aby czytelnicy byli usatysfakcjonowani. Majowa akcja jest doskonałą okazją do tego, by uregulować wszelkie zaległości bez konsekwencji. Skorzystamy na tym wszyscy.

Biblioteka stara się zapewnić jak najszerszy dostęp do książek. Kolejnym sposobem wyjścia naprzeciw oczekiwaniom czytelników jest projekt Multimedialnego Centrum Informacji Pedagogicznej i Bibliotecznej. Obecnie placówka przechodzi modernizację. Projekt, w ramach którego przewidziane jest m.in. utworzenie 25 dodatkowych stanowisk komputerowych, ma zakończyć się późną jesienią 2010 roku.

Osobom, które dawno nie odwiedzały Biblioteki, warto przypomnieć, że mieści się ona w budynku I LO, przy ulicy Tyrankiewiczów 11.

(informacja PCEiKK/ii)