Koszykarze TOP w fazie play-off

Logo TOP Bolesławiec
fot. TOP Bolesławieccy koszykarze grający w lidze zgorzeleckiej pokonali w zaległych spotkaniach drużyny Skinny Puppies oraz Trzy Kropki. Dzięki dwóm zwycięstwom TOP przystąpi do fazy play-off z trzeciej pozycji.
istotne.pl 0 top bolesławiec, koszykówka

Piątek, 14 stycznia, był bardzo pracowitym dniem dla koszykarzy TOP Bolesławiec. Występująca w lidze zgorzeleckiej drużyna rozegrała dwa zaległe spotkania. Rywalami naszych koszykarzy były kolejno: Skinny Puppes oraz niepokonany do tej pory zespół Trzy Kropki.

Mecz ze Skinny Puppies rozpoczął się po myśli zawodników TOP, jednak na przerwę bolesławianie schodzili z zaledwie jednopunktową zaliczką. Kolejne dwie kwarty to jednak bardzo dobra gra TOP, który ostatecznie pewnie pokonał rywali dwunastoma punktami.

Następnym rywalem bolesławian był niepokonany w tej edycji ligi zgorzeleckiej zespół Trzy Kropki. Pierwszą kwartę TOP co prawda przegrał 3 punktami, ale w kolejnych trzech nie pozostawił złudzeń faworytom i zwyciężył nadspodziewanie wysoko 86:73.

Dzięki tym dwóm zwycięstwom nasi koszykarze przystąpią do fazy play-off z trzeciego miejsca, a ich forma sprawia, że runda pucharowa zapowiada się niezwykle interesująco.

TOP – Skinny Puppies 73:61 (23:17, 10:15, 20:13, 20:16)
TOP – Trzy Kropki 86:73 (16:19, 24:20, 27:24, 19:10).