Będą transmisje online z sesji Rady Powiatu?

Będą transmisje online z sesji Rady Powiatu?
fot. B.org Podczas sesji Rady Powiatu poruszono m.in. kwestię transmitowania w Internecie posiedzeń Rady.
istotne.pl starostwo, sesja, internet, rada powiatu

W trakcie drugiej sesji Rady Powiatu IV kadencji, która odbyła się w czwartek, 16 grudnia, Józef Król, przewodniczący klubu Forum, złożył wniosek o rozważenie propozycji zorganizowania internetowych transmisji z posiedzeń Rady. – Rozważymy tę sprawę – zapowiedział Cezary Przybylski, starosta bolesławiecki. – Tyle że z dokonanych na szybko obliczeń wynika, że musielibyśmy na ten cel wydać ok. 70 tys. zł.

Starosta tłumaczył, że do przygotowania takiej transmisji potrzebne byłyby m.in. bardzo dobra kamera oraz porządny serwer. – Proszę tego nie traktować jako wycieczki osobistej, ale kiedy obejrzeliśmy transmisje z obrad Rady Miasta, stwierdziliśmy, że my nie chcielibyśmy takich mieć. Wizja i fonia zacinają się, co spowodowane jest tym, że nie zainwestowano w kamerę, we właściwe programy i w odpowiedniej szybkości łącze.

Przybylski dodał też, że kiedy transmisje online ruszą, czas trwania sesji Rady Powiatu znacznie się wydłuży, gdyż radni będą bardziej skorzy do zabierania głosu. – Ale może jakość obrad się poprawi – dopowiedział Józef Król.

Do sprawy wrócimy.

(informacja ii)