WOŚP 2010: drugie spotkanie organizacyjne już w niedzielę

WOŚP 2010: drugie spotkanie organizacyjne już w niedzielę
fot. www Kolejne spotkanie organizacyjne dotyczące XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 29 listopada w Galerii Concordia.
istotne.pl wośp, orkiestra, via sudetica, pomocy, wielka, świątecznej

Przygotowania do XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabierają tempa. Via Sudetica zaprasza wszystkich na drugie spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę, 29 listopada, o godzinie 13:00 w Galerii Concordia.

Bardzo ważna jest Twoja obecność! Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz przyjść, a chcesz wziąć udział w organizacji Finału WOŚP, zadbaj o to, by ktoś dostarczył potrzebne organizatorom dane (o których mowa poniżej) i przekazał Ci wszystkie informacje ze spotkania.

Aby bolesławiecki Finał mógł odbyć się w pełni zgodnie z prawem, sztab WOŚP musi stworzyć małą kartotekę. Wolontariusze będą proszeni o udostępnienie następujących danych oraz dokumentów:

  • imię i nazwisko
  • adres zamieszkania
  • data urodzenia
  • numer telefonu do rodziców
  • PESEL
  • trzy zdjęcia w formacie legitymacyjnym (3,5 cm x 4,5 cm)
  • jeśli w dniu Finału wolontariusz nie będzie pełnoletni, a będzie chciał kwestować – dodatkowo wypełniony przez rodziców formularz zgody na kwestowanie
  • jeśli w dniu Finału wolontariusz nie będzie miał skończonych 16 lat – dodatkowo wypełniony przez rodziców formularz wskazania opiekuna
  • jeśli wolontariusz nie skończył gimnazjum – wypełniony przez rodziców formularz zgody na pomoc w organizacji
  • podpisana przez wolontariusza (i ewentualnie przez rodziców) zgoda na udział w Finale i przetwarzanie danych osobowych

Wszystkie formularze wkrótce pojawią się na stronie www.wosp.boleslawiec.pl. Niepełnoletni wolontariusze muszą wydrukować je samodzielnie, a wypełnianie pozostawić rodzicom. Zgodę na udział w Finale i przetwarzanie danych osobowych podpisuje (czytelnie) sam wolontariusz, a jeśli ma mniej niż 16 lat, dodatkowo podpisują ją jego rodzice.

Via Sudetica zaprasza na spotkanie również rodziców wolontariuszy. „Bardzo ważne jest dla nas, aby Twoi rodzice wiedzieli, dlaczego znikasz z domu na dwa dni (z krótką wizytą na sen), co i gdzie będziesz robił, z kim współpracował, oraz że mogą nam zaufać. Jeśli Twoi rodzice wahają się, czy zgodzić się na Twój udział w Orkiestrze – tym bardziej zabierz ich ze sobą; postaramy się rozwiać te wątpliwości. A poza tym – przecież rodzice również mogą pomóc przy Finale!” piszą organizatorzy bolesławieckiego Finału WOŚP.

(informacja VS/ii)