Bolesławiec straci bezpośrednie połączenie z Warszawą

Bolesławiec straci bezpośrednie połączenie z Warszawą
fot. B.org Spółka PKP Intercity od grudnia zlikwiduje pociąg relacji Zgorzelec-Warszawa-Zgorzelec. Powód? „Małe zainteresowanie ze strony podróżnych”.
istotne.pl pkp, pociąg, rozkład jazdy, intercity

O sprawie informowaliśmy 18 listopada. Miesiąc temu na stronie PKP Bolesławiec pojawił się projekt nowego rozkładu jazdy pociągów. „Okazuje się, że projekt ten stracił na aktualności. Spółka PKP Intercity od grudnia likwiduje bezpośredni pociąg relacji Zgorzelec-Warszawa-Zgorzelec” napisała w mailu do redakcji Czytelniczka.

– Trwają prace nad nowym rozkładem jazdy. Póki nie mamy ostatecznej wersji rozkładu, nie będziemy się odnosić do tych doniesień. Nie chcemy wprowadzać zbędnego zamieszania – mówiła nam w ubiegłym tygodniu Beata Czemerajda z zespołu prasowego PKP Intercity.

Słowa naszej Czytelniczki potwierdziły się. We wtorek, 24 listopada, otrzymaliśmy mail od Czemerajdy, która napisała: „W nowym rozkładzie [...] postanowiliśmy nie uruchamiać bezpośredniego połączenia z Zgorzelcem”. Powód? „Przede wszystkim małe zainteresowanie ze strony podróżnych”.

Zapytana o to, czy PKP IC zaoferuje podróżnym inne połączenie, pracownica biura prasowego spółki odpowiedziała: „Pasażerom proponujemy połączenie z Jeleniej Góry do Przemyśla, które z myślą o podróżnych ze Zgorzelca będzie miało przystanek w Węglińcu”.

Nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie 13 grudnia br.

(informacja ii)