Uczniowie nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Uczniowie nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie plastycznym
fot. Gerard Augustyn Czwórka podopiecznych Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych została doceniona w konkursie „Ja i Król Maciuś Pierwszy”.
istotne.pl konkurs, niepełnosprawność, mdk, pzsips, plastyka

Andrzej Puzio, Małgosia Ziomek, Ola Pawłowska i Adam Buganik na co dzień uczęszczają do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. Raz w tygodniu, w piątek, przychodzą na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie uczą się lepić w glinie. I to z całkiem niezłym skutkiem. Cała czwórka została bowiem doceniona w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ja i Król Maciuś Pierwszy”, zorganizowanym przez MDK im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

Od lewej: Andrzej Puzio i Adam BuganikOd lewej: Andrzej Puzio i Adam Buganikfot. Gerard Augustyn

Andrzej zdobył drugą nagrodę, Małgosia trzecią, a Ola i Adam otrzymali wyróżnienia. – To ogromny sukces – mówi Michał Budziński, nauczyciel PZSiPS. – Pamiętam, że jeszcze rok temu trudno było naszych podopiecznych wyciągnąć do MDK. Teraz oni sami przypominają mi o tych zajęciach.

– Niektóre z tych dzieci są wybitnie uzdolnione plastycznie – stwierdza Joanna Mysłek-Michnowska, nauczycielka MDK. – A tego typu wyróżnienia motywują je do dalszej pracy, do rozwijania swoich umiejętności.

Współpraca między oboma placówkami trwa od kilku lat. – Podtrzymujemy tę współpracę, a nawet nieco ją rozwinęliśmy – mówi Marek Łętowski, dyrektor bolesławieckiego MDK. Na zajęcia do domu kultury uczęszczają cztery grupy uczniów PZSiPS (trzy z nich do pracowni plastycznych, jedna do pracowni muzyczno-rytmicznej).

Podopieczni PZSiPS i ich opiekunowiePodopieczni PZSiPS i ich opiekunowiefot. Gerard Augustyn

– Niejako w ramach rewanżu podopieczni powiatowej szkoły od października tego roku opiekują się MDK-owskim ogrodem – wyjaśnia dyrektor. – Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana w przyszłości.

(informacja MDK/ii)