Kolejne sukcesy zawodników UKS Tukan Iwiny

Kolejne sukcesy zawodników UKS Tukan Iwiny
fot. Dariusz Pachnik Młodzi sportowcy potwierdzili swoją klasę m.in. w niemieckich zawodach towarzyszących Pucharowi Europy Juniorów w Biegu na Orientację oraz w Nebel Cup.
istotne.pl zawody, bieg, pachnik, szeliga, uks tukan iwiny, wojciech, małgorzata

Pod koniec października pięcioosobowa ekipa UKS Tukan Iwiny pojechała do Niemiec, w okolice Bad Schandau, gdzie rozegrano zawody towarzyszące Pucharowi Europy Juniorów w Biegu na Orientację. W sprincie najlepsza okazała się Angelika Haniszewska, a jej koleżanka Dominika Kanikowska zajęła trzecią lokatę (obie startowały w kategorii D-14). W kategorii D-18 Małgorzata Szeliga uplasowała się na drugiej pozycji, a Wojciech Pachnik (kat. H-18) – na trzeciej. W biegu klasycznym zwyciężyła Małgorzata, a Wojciech i Angelika zajęli drugie miejsca.

Zwycięzcy zgorzeleckiego biegu, w środku: Wojciech PachnikZwycięzcy zgorzeleckiego biegu, w środku: Wojciech Pachnikfot. Dariusz Pachnik

W piątek, 6 listopada, sportowcy z UKS Tukan wystartowali w 4 Biegu z Pochodniami Mostami Europamiasta Görlitz–Zgorzelec. Zwycięstwo wywalczył Wojciech Pachnik, który uzyskał bardzo przyzwoity czas 30:24 (dystans 8,4 km). Spośród zawodników Tukana, oprócz Wojciecha, w pierwszej dziesiątce znaleźli się: Mateusz Madej (7 miejsce, czas 32:24), Marek Wojnowicz (8 miejsce, 32:30) i Dariusz Pachnik (10 miejsce, 33:09). Oto szczegółowe wyniki:

 • Mariusz Wojnowicz – pierwsze miejsce w kategorii M 14-15 (33:54)
 • Grzegorz Madej – drugie miejsce w kategorii M 14-15 (40:02)
 • Marek Wojnowicz – pierwsze miejsce w kategorii M 16-17 (32:30)
 • Wojciech Pachnik – pierwsze miejsce w kategorii M 18-19 (30:24)
 • Mateusz Madej – pierwsze miejsce w kategorii M 18-19 (32:24)
 • Angelika Haniszewska – pierwsze miejsce w kategorii K 14-15 (42:53)
 • Małgorzata Szeliga – pierwsze miejsce w kategorii K 16-17 (42:53)
 • Dariusz Pachnik – pierwsze miejsce w kategorii M 40 (33:09)
Andrzej Wojnowicz (w środku) i Łukasz Błond (pierwszy z prawej)Andrzej Wojnowicz (w środku) i Łukasz Błond (pierwszy z prawej)fot. Dariusz Pachnik

Tego dnia rozegrano też bieg na dystansie 2,8 km. Staś Pachnik zajął pierwsze miejsce w kategorii M 6-7. W kategorii M 12-13 najlepszy był Bartek Szeliga, a jego kolega Dominik Burdzy uplasował się na trzeciej pozycji. W kategorii M 14-15 pierwszy był Andrzej Wojnowicz, drugi Łukasz Błond, a trzeci – Krzysztof Wieczorek. Karolina Fijałkowska zajęła drugą lokatę w kategorii K 12-13.

Pierwsza z prawej: Karolina FijałkowskaPierwsza z prawej: Karolina Fijałkowskafot. Dariusz Pachnik
Pierwsza z prawej: Angelika HaniszewskaPierwsza z prawej: Angelika Haniszewskafot. Dariusz Pachnik

Następnie reprezentanci Tukana wzięli udział w niemieckim Nebel Cup. W biegu nocnym, rozegranym 7 listopada, pierwsze miejsca w swoich kategoriach wywalczyli Wojciech Pachnik i Małgorzata Szeliga. Dariusz Pachnik zajął drugą lokatę w kategorii weteranów. W niedzielę, 8 listopada, odbył się bieg klasyczny. Małgorzata i Wojciech ponownie stanęli na najwyższym stopniu podium, a trener Tukana uplasował się na trzeciej pozycji.

Pierwszy z lewej: Wojciech PachnikPierwszy z lewej: Wojciech Pachnikfot. Dariusz Pachnik

W środę, 11 listopada, zawodnicy UKS Tukan Iwiny wzięli udział w zawodach organizowanych przez legnicki OSiR. Oto wyniki:

 • Karolina Fijałkowska – 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych
 • Małgorzata Szeliga – pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i trzecie w biegu głównym
 • Angelika Haniszewska – trzecie miejsce w kategorii gimnazjów i czwarte w biegu głównym
 • Wojciech Pachnik – drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i czwarte w biegu głównym
 • Dariusz Pachnik – drugie miejsce w biegu głównym (kategoria 40-49).

(informacja Dariusz Pachnik/ii)