Wyłudzali telefony na terenie Niemiec

Wyłudzali telefony na terenie Niemiec
fot. Krzysztof Gwizdała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu trzeci akt oskarżenia przeciwko osobom, które dopuściły się oszustw na szkodę jednej z niemieckich firm telekomunikacyjnych. Większość z nich to mieszkańcy Bolesławca i Złotoryi.
istotne.pl prokuratura, sąd, wyłudzenie

Pod koniec października br. do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, które w 2004 r. wyłudzały telefony na terenie Niemiec. Cała dziesiątka przyznała się do winy i złożyła wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

W sprawę zamieszanych jest kilkadziesiąt osób z Dolnego Śląska, w tym w przeważającej większości mieszkańcy Bolesławca i Złotoryi. Oskarżeni, posługując się fałszywymi dokumentami (m.in. potwierdzającymi zameldowanie na terenie Niemiec), podpisywali umowy i za symboliczną opłatą dostawali telefony komórkowe, które potem sprzedawali za 50-100 zł organizatorom procederu.

Śledztwo w tej sprawie jest rozwojowe. Wkrótce zarzuty zostaną postawione kolejnym osobom. Nasi zachodni sąsiedzi ustalają, czy w oszustwach uczestniczyli też niemieccy pracownicy salonów oferujących usługi telekomunikacyjne.

(informacja Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii)