Uczczono Dzień Pracownika Socjalnego

Uczczono Dzień Pracownika Socjalnego
fot. Majka Nowak Tegoroczne obchody święta połączone były z jubileuszem 10-lecia istnienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
istotne.pl święto, starostwo, uroczystość, pracownik, socjalny

W ceremonii, która odbyła się w czwartek, 19 listopada, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, uczestniczyli: pracownicy powiatowych instytucji zajmujących się pomocą społeczną i sprawami obywatelskimi oraz przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych.

fot. Majka Nowak
fot. Majka Nowak

Uroczystość otworzył starosta Cezary Przybylski, który podziękował pracownikom socjalnym za trud wkładany w niesienie pomocy osobom potrzebującym. Głos zabrał również przewodniczący Rady Powiatu Karol Stasik: – Nie ustawajcie w tym, co robicie. To wspaniała praca! Życzę wam, by zawsze niosła ze sobą zadowolenie i spełnienie zawodowe. Dziękuję za wszystkie wysiłki na rzecz potrzebujących w powiecie bolesławieckim.

fot. Majka Nowak
fot. Majka Nowak

Pracownikom powiatowych instytucji oraz przedstawicielom organizacji pozarządowych wręczono dyplomy i nagrody. – Obchody święta pracownika socjalnego to wielka promocja tego zawodu – powiedziała Danuta Marecka, kierowniczka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. – Zawodu, który wymaga zaangażowania i oddania ludziom potrzebującym pomocy w dramatycznych chwilach swojego życia.

fot. Majka Nowak

Uroczystość uświetniły występy wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu.

(informacja Starostwo Powiatowe/ii)