BKS - Piast Zawidów 2:1

istotne.pl bks bobrzanie, piast, zawidów, błażej, chrystian serkies, rajchel

W sobotę (16 października) BKS podejmował beniaminka IV ligi – Piasta Zawidów. Od początku spotkania gospodarze narzucili swój styl gry. Sobotni mecz był chyba pierwszym spotkaniem trwającego sezonu, w którym nasi piłkarze „nie bali się” strzelać na bramkę rywali. W pierwszej połowie BKS przeprowadził wiele groźnych akcji. Na bramkę Gilewskiego uderzali: Błażej Rajchel, Kamil Mielnik i Chrystian Serkies. Na gola trzeba jednak było czekać aż do 28 minuty. Rzut wolny wykonywał Emil Nowakowski. Po niepewnym wybiciu bramkarza do piłki doskoczył Chrystian Serkies i było 1:0 dla BKS. W 37 minucie ten sam piłkarz huknął na bramkę Piasta, ale piłka odbiła się od słupka. W 45 minucie na bramkę Zawidowa uderzał Karol Bednarowski, ale piłka trafiła wprost w bramkarza. W pierwszej połowie goście mieli niewiele do powiedzenia. BKS grał szybciej, był dłużej w posiadaniu piłki i oddał nieporównywalnie więcej (niż Piast) strzałów.

Po zmianie stron Zawidów ruszył do odrabiania strat. W 47 minucie było 1:1. Po rzucie rożnym, gola głową zdobył Tomasz Grabowski. W 61 minucie ładnym, technicznym strzałem, z rzutu wolnego, popisał się Łukasz Filipiak. Zmierzającą w okienko bramki futbolówkę bramkarz Piasta zdołał jednak wybić na rzut rożny. Cztery minuty później BKS ponownie wyszedł na prowadzenie. Z rzutu rożnego zagrywał Kamil Mielnik. Piłka otarła się o głowę Łukasza Filipiaka i trafiła do Błażeja Rajchela. Ten ostatni strzałem głową nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Do końca spotkania bolesławianie przeprowadzili jeszcze kilka groźnych akcji, ale wynik meczu już się nie zmienił. BKS pokonał Piasta Zawidów 2:1. Na zespół wygrał mecz w pełni zasłużenie. Słowa uznania należą się także bramkarzowi przyjezdnych, który obronił kilka bardzo trudnych i precyzyjnych strzałów. Po meczu wicestarosta Stanisław Chwojnicki kolejny raz nagrodził Chrystiana Serkiesa nowymi, piłkarskimi butami. W meczach u siebie wicestarosta nagradza piłkarzy, którzy jako pierwsi zdobędą bramkę. W meczu z Piastem Zawidów pierwszą bramkę dla BKS zdobył właśnie Chrystian Serkies.

BKS: Przykłota – Nowakowski M. (79' Gajewski), Pietrzak, Rajchel, Bednarowski, Mielnik, Nowakowski E. (74' Gogut), Klimas, Polański (89' Głowacki), Filipiak, Serkies (84' Jasiński).