8 lat więzienia dla podpalacza

8 lat więzienia dla podpalacza
fot. Marcin Zabawa Józef K., który w lipcu ub.r. umyślnie podpalił dom Przemysławy W., został prawomocnie skazany.
istotne.pl policja, sąd, wyrok, podpalenie

Do zdarzenia doszło w nocy 25 lipca 2009 r. przy ulicy Pod Lasem w Bolesławcu. Na terenie posesji przebywali: Przemysława W. wraz z córką Barbarą K. oraz jej znajomym Andrzejem G. Około 4:00 W., właścicielkę domu, obudziło szczekanie psa. Wstała i podeszła do okna. Zobaczyła ogień, a potem poczuła swąd dymu. Natychmiast obudziła pozostałych domowników. Po chwili na miejscu pojawiła się straż pożarna.

Spłonęła tylna część domu, a także połać dachu. Sprawcą podpalenia okazał się Józef K., który wielokrotnie nachodził Przemysławę W. w domu i w pracy, grożąc, że ją zabije. Co więcej, K. był już prawomocnie skazany za podpalenie drewna składowego przy ścianie tego samego budynku oraz za kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec W. Do pierwszego podpalenia doszło w grudniu 2004 roku.

23 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Bolesławcu uznał K. winnym popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał go na 15 lat więzienia (zastrzegł jednak, że mężczyzna może skorzystać z warunkowego zwolnienia dopiero po 13 latach).

Józef K. odwołał się od wyroku. We wrześniu Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał go na 8 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny.

(informacja KPP Bolesławiec/ii)