BKS lepszy od Kolonii w pucharze

Piłkarze na murawie
fot. istotne.pl Podopieczni Marcina Cilińskiego pokonali B-klasową Kolonię Bolesławiec 2:1. Gole dla BKS zdobyli Jacek Bochnia i Kamil Mielnik. Bramkę dla Kolonii strzelił Piotr Lesiuk.
istotne.pl 0 kolonia, bks bolesławiec

Mecz II rundy Okręgowego Pucharu Polski rozegrano w środę (8 września) na boisku przy ul. Granicznej, na tzw. „Rowku”. Rozgrywająca mecze w B-Klasie Kolonia Bolesławiec podejmowała IV-ligowy BKS Bobrzanie. Przed meczem zdecydowanym faworytem był BKS, ale skazywana na wysoką porażkę Kolonia zagrała ambitnie i była bliska sprawienia niespodzianki w postaci remisu. Mecz zaczął się dobrze dla gości. Po 6 minutach spotkania BKS prowadził już 2:0. W pierwszej minucie meczu piłkę do siatki skierował Jacek Bochnia. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Kamil Mielnik. W 12 minucie do pustej bramki BKS strzelał Marcin Wejk i tylko dzięki interwencji Błażeja Rajchela piłka nie znalazła się w siatce. W grze obu drużyn było wiele przypadkowości, gdyż stan murawy na tzw. „Rowku” pozostawiał wiele do życzenia. Piłka odbijała się na darniach i nierównościach i nabierała trudnych do przewidzenia rotacji.

W pierwszej połowie dobrą okazję strzelecką dla Kolonii miał też Piotr Lesiuk, ale jego strzał był niecelny. Co nie udało się w pierwszej części spotkania udało się w drugiej. Kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył właśnie Piotr Lesiuk (55 minuta) i na boisku przy ul. Granicznej zapachniało sensacją. Do końca meczu wynik się nie zmienił, choć Kolonia miała jeszcze kilka okazji. Dwie z nich zmarnował Sławomir Pełdiak. Piłkarz Koloni nie trafił do bramki. Jeszcze więcej okazji miał BKS. Na bramkę Roberta Wojciechowskiego uderzali: Adam Klimas, Marcin Głowacki i Łukasz Polański. Strzały były niecelne bądź blokowane. Dogodnej okazji nie wykorzystał też Łukasz Filipiak, który posłał piłkę pod poprzeczkę, ale nie zdołał zaskoczyć bramkarza Kolonii. Po bardzo słabym meczu BKS pokonał Kolonię Bolesławiec 2:1 i awansował do dalszych rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski.

Jacek Bochnia (zielona koszukla) zdobywca gola dla BKSJacek Bochnia (zielona koszukla) zdobywca gola dla BKSfot. Marcin Zabawa

Kolonia Bolesławiec: Wojciechowski - Musiał, Zmaczyński, Andrzejczak, Puzio, Zauer (Dul), Kazimierczak (Ilczyna), Pełdiak, Lesiuk (Piotrowski), Wejk (Sołtysiak), Szarycz.

BKS Bobrzanie: Łokaj - Nowakowski M., Gajewski, Rajchel, Bednarowski, Sworacki (46' Filipiak), Gogut, Klimas, Głowacki, Mielnik (46' Polański), Bochnia (65' Serkies).