Zawody dla strongmanów odbyły się w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 zawody, siłacz, mosir bolesławiec, wyciskanie sztangi leżąc

W piątek, 3 grudnia, w siłowni TKKF Bolesławianka rozegrano IV Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W turnieju wzięło udział 22 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Damian Świtaniak, reprezentant klubu Cezar, który wycisnął 130 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Drobnicki, a na trzeciej – Sebastian Członka (obaj z TKKF Bolesławianka).

W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Kocyła ze Złotoryi. Siłacz wycisnął 210 kg. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, a trzecie – Dominik Flinik (23 ŚBA).

W kategorii seniorów starszych wygrał Jerzy Lewandowski (wycisnął 200 kg). Drugi był Sławomir Purta (obaj z TKKF Bolesławianka). Trzecią lokatę zajął Wiesław Warzybok z Cezara.

Wśród mastersów najlepszy był Zbigniew Szymański (137,5 kg). Drugie miejsce zajął Andrzej Lisowski (obaj z TKKF Bolesławianka). Trzeci był Andrzej Kobzda z Cezara. Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2010.