Wymarzone miejsce dla wandali

Wymarzone miejsce dla wandali
fot. Czytelnik Na problem zwrócili uwagę nasi Czytelnicy. Napisali, że zaplecze ulicy Zygmunta Augusta jest niebezpieczne. Powód? Brak oświetlenia. Jak udało nam się ustalić, mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.
istotne.pl mzgm, wandal, ul. zygmunta augusta

O nagłośnienie sprawy poprosili nasi Czytelnicy. W mailu do redakcji Czytelnik napisał: „Już nie mogę się patrzeć na to, co dzieje się dokoła. Jakiś czas temu przy ulicy Zygmunta Augusta doszło do podpalenia nowego śmietnika. […] Nie ma tutaj ani jednej latarni, w nocy jest kompletnie ciemno. To wymarzone miejsce dla pijanych wandali oraz grafficiarzy. Mieszkańcy tej właśnie ulicy walczą już od kilku lat o postawienie latarni, niestety, ta walka nie odniosła żadnego skutku, cały czas stoimy w miejscu”.

fot. Czytelnik

Natomiast według naszej Czytelniczki: „Jest tu ciemno i niebezpiecznie. […] Sąsiadowi zniszczyli samochód, kradną części do aut. Mieszkańcy Starzyńskiego, którzy chcą przejść przez nasze podwórko, idą z zapalonymi komórkami, bo nic nie widać. Pisaliśmy już do MZGM, mają niby w planie remont, ale kiedy?”

fot. Czytelnik

Jak udało nam się ustalić, mieszkańcy ulicy Zygmunta Augusta po raz kolejny będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jarosław Karbowski, szef Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, tłumaczy, że ta inwestycja nie znalazła się w projekcie przyszłorocznego budżetu Gminy Miejskiej Bolesławiec. – W projekcie budżetu na 2011 r. zabezpieczono środki na modernizację tylko jednego zaplecza – przy al. Wojska Polskiego – mówi.

fot. Czytelnik

Jak jednak podkreśla dyrektor MZGM, jest szansa, że magistrat przeznaczy na remont zaplecza przy Zygmunta Augusta pieniądze z nadwyżki budżetowej. Tyle że o tym zadecydują radni Rady Miasta.

Przekaż istotną informację

Sygnał o braku oświetlenia przy Zygmunta Augusta otrzymaliśmy od naszych Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)