Koszykarze TOP ulegli Lombardi.pl 62:76

Logo TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, koszykówka

Spotkanie 3 kolejki, pomiędzy TOP Bolesławiec i Lombardi.pl, zapowiadało się najciekawiej ze wszystkich zeszłotygodniowych spotkań. Jak się później okazało, boiskowa rzeczywistość potwierdziła oczekiwania sympatyków basketu. W pierwszej kwarcie zdecydowanie lepiej zaprezentowała się Lombardia. Szybkie akcje duetu byłych zawodników Turowa Niewola – Leszczuk, sprawiły, że zespół spod znaku popularnej sieci lombardów objął zasłużone 9-punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie, bolesławianie wyciągnęli wnioski ze słabego początku. Dzięki mądrej i skutecznej grze w ataku TOP zniwelował prowadzenie przeciwników do 2 „oczek” (na koniec I połowy).

Na początku drugiej odsłony TOP także grał dobrze. Wynik do 28 minuty oscylował w granicach remisu i zapowiadało się na to, że drużynę z Bolesławca stać będzie na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. W ostatniej części meczu bolesławianie, w najważniejszych momentach, nie potrafili skutecznie wykończyć akcji. Taka postawa w konsekwencji zadecydowała o ich porażce.

Najskuteczniejszym koszykarzem meczu był Łukasz Leszczuk z zespołu Lombardi.pl, który rzucił 30 punktów. Wśród pokonanych wyróżnili się Kureła i Abramowicz, zdobywcy odpowiednio 20 i 17 punktów.

Lombardi.pl – TOP Bolesławiec 72:62 (23:14, 15:22, 19:15, 15:11).

Lombardi.pl: Leszczuk 30, Stankiewicz 10, Niewola 12, Pękala 6, Sawicki 6, Kotkiewicz 4, Karnicki 2.

TOP: Kureła 20, Abramowicz 17, Gruman 8, Rydz 6,  Kubicz 5, Burdyna 4, Wyrzykowski 2.