Rozegrano I Turniej Koszykówki Ulicznej

fot. MOSiR W kategorii gimnazjów zwyciężył „SBX”. W kategorii open mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się zespół „Raz, dwa, trzy”. W kategorii open kobiet zwyciężyły „Lejdis”.
istotne.pl mosir, koszykówka, turniej

Zawody rozegrano 30 maja, na boisku Orlik, przy ul. Jana Pawła II. Rywalizowało 18 zespołów. Wśród gimnazjów zwyciężyła ekipa „SBX” w składzie: Mateusz Hajdamowicz, Igor Oleński, Jakub Giszczyk. Kolejne miejsca zajęły „GS 1”, „Niesłe T”, „Trójkowcy”, „Zip Skład”, „Dream Team”, „K 1 X Team” i „Chicago”. W kategorii open mężczyzn zwyciężył „Raz, dwa, trzy”, w składzie: Jacek Wójcik, Krzysztof Buciak, Tomasz Szewczyk. Drugie miejsce zajął „TOP 1”, zaś na trzecim stopniu podium uplasowali się „Rynkersi”. Kolejne miejsca zajęli: „The Cygans Team”, „Zet Team”, „Statyści”, „Lejdis” i „The Berdas Team”. W kategorii open kobiet zwyciężyły „Lejdis”, w składzie: Angela Kijowska, Kaja Potocka, Żaneta Szczęśniak. Drugie miejsce zajęły „Misie kolorowe”.

W czasie przerw w zawodach rozegrano dwa konkursy w rzutach za 3 punkty. W konkursach brała również udział publiczność. W kategorii gimnazjów zwyciężył Adrian Zawer. W kategorii open Kamil Abramowicz. W konkursach uczestniczyło 65 osób. Organizatorem turniejów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.