Pożar w sklepie Stokrotka

Pożar w sklepie Stokrotka
fot. Marcin Zabawa Spłonęły transportery z pustymi butelkami po piwie oraz kartony po towarach. Strażacy szybko uporali się z pożarem i zapobiegli przeniesieniu się ognia na inne części sklepu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
istotne.pl pożar, stokrotka, karton, magazyn

W niedzielę (6 czerwca) wieczorem doszło do pożaru w sklepie Stokrotka (ul. Chrobrego). Ogień pojawił się z tyłu sklepu, w miejscu, w którym składowane były kartonowe opakowania po towarach, transportery z butelkami oraz śmieci. Ogień przedostawał się przez otwory w ścianie do wnętrza sklepu, powodując zadymienie. Na szczęście strażacy szybko uporali się z pożarem i zapobiegli przeniesieniu się ognia na inne części sklepu.

Okopcona blacha, którą pokryta była ściana sklepu, została częściowo zdemontowana. W pożarze nikt nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Straty mogą być znaczne. Pożar uszkodził rurę i sklep został zalany wodą. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

Aktualizacja 2010-06-07 11:30

Przyczyną pożaru było podpalenie lub zaprószenie ognia. Trwa szacowanie strat. Wstępnie oszacowano je na 150 tys. zł. Duże straty poniósł sklep Media Expert. Woda z uszkodzonej przez pożar rury zalała sprzęt RTV w części magazynowej sklepu.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa
Ogień pojawił się z tyłu budynku sklepu StokrotkaOgień pojawił się z tyłu budynku sklepu Stokrotkafot. Marcin Zabawa

(informacja ii)