BKS: zwycięstwo nad Ślęzą i sukces młodzików

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
fot. BKS W wyjazdowym meczu BKS pokonał Ślęzę II Wrocław 2:1. Gole dla naszej drużyny zdobyli Krzysztof Szymański i Chrystian Serkies. Sukcesem zakończyły się rozgrywki młodzików. Młodzi piłkarze z Bolesławca ponownie wywalczyli mistrzostwo okręgu.
istotne.pl 0 sport, wrocław, ślęza, bks bolesławiec

W niedzielę (6-go czerwca) seniorzy BKS Bobrzanie rozgrywali mecz wyjazdowy, z ostatnią w tabeli, Ślęzą II Wrocław. Był to mecz o tzw. 6 punktów. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że zespół, jeżeli chce utrzymać się w IV lidze, musi zdobywać punktu. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla naszej drużyny. Już w 8 minucie Krzysztof Szymański wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i było 1:0 dla BKS. W 15 minucie na 2:0, po dośrodkowaniu Szymańskiego, podwyższył Chrystian Serkies. W 56 minucie bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Michał Krawczyszyn. Takim wynikiem mecz się zakończył. BKS miał jeszcze kilka okazji bramkowych. Groźnie strzelali: Krzysztof Szymański, Łukasz Bednarz i Kamil Kozak. Bramkarz gospodarzy był jednak na posterunku. BKS pokonał Ślęzę II Wrocław 2:1 i z dorobkiem 33 punktów zajmuje 10 miejsce w tabeli rozgrywek. Nasz zespół tymczasowo trenuje pod okiem Marka Przykłoty. Trener Leszek Dulat przebywa na zwolnieniu lekarskim.

W najbliższą środę (9-go czerwca) BKS rozegra wyjazdowe spotkanie z Prochowiczanką Prochowice. Natomiast w najbliższą sobotę (12-go czerwca) w Bolesławcu odbędzie się derbowe spotkanie BKS – Chrobry Nowogrodziec. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

BKS wystąpił w składzie: Łokaj - Bednarz, Płachta, Kumoś, Janicki, Klimas, Mucha, Szymański (82' Głowacki), Mielnik (90' Kozak), Jasiński (60' Graczyk) - Serkies (88' Nitarski).

Młodzicy BKS ponownie najlepsi w okręgu!

Zespół młodzików BKS Bobrzanie ponownie okazał się najlepszą drużyną w okręgu jeleniogórskim. W sezonie 2009/2010 młodzi piłkarze z Bolesławca nie przegrali żadnego spotkania (20 zwycięstw, 2 remisy, 128 zdobytych bramek, 6 straconych). W kończącym rozgrywki meczu pokonali w sobotę (5-go czerwca) Łużyce Lubań 2:0. W rozegranym w środę (2-go czerwca) spotkaniu BKS wygrał z Włókniarzem Leśna 15:0. Trenerem zespołu jest Stanisław Zapiór.