Potrójna uroczystość w ZSOiZ

Potrójna uroczystość w ZSOiZ
fot. Gerard Augustyn Podczas piątkowej uroczystości pożegnano uczniów drugiej klasy zasadniczej zawodowej, wręczono certyfikaty Europass Mobility i uhonorowano tych, którzy mogą się poszczycić osiągnięciami w nauce.
istotne.pl stanisław chwojnicki, zsoiz, uroczystość, dariusz kwaśniewski, europass

W piątek, 18 czerwca, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu odbyła się potrójna uroczystość. Rok szkolny zakończyli uczniowie drugiej klasy zasadniczej zawodowej w zawodzie kucharz małej gastronomii. Laura Słocka-Przydróżna, dyrektorka ZSOiZ, zwróciła się do młodych kucharzy: – Przez te dwa lata razem staraliśmy się pokonywać różne trudności. Wasze pomysły na naukę i życie często były trudne do zaakceptowania. Tym niemniej zawsze staraliśmy się was wspierać w realizowaniu waszych marzeń i zamierzeń. Z całego serca życzymy wam, abyście potrafili udowodnić wszystkim, że posiadacie wiedzę i umiejętności, które pozwolą wam wkroczyć w dorosłe życie.

W ceremonii uczestniczyli m.in. wicestarosta Stanisław Chwojnicki i członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusz Kwaśniewski. – Życzę wam, żebyście zachowali w pamięci jedynie dobre wspomnienia ze szkoły i żebyście nie mieli problemów ze znalezieniem pracy w Polsce – powiedział wicestarosta.

Tego dnia wręczono też certyfikaty Europass Mobility. Otrzymali je uczniowie technikum w zawodzie technik ekonomista, którzy w marcu br. odbyli praktykę w niemieckim Chemnitz. To już druga grupa podopiecznych ZSOiZ, którzy mieli okazję wyjechać na praktykę do Niemiec. Kolejni udadzą się do Chemnitz w marcu 2011 r.

Ceremonia była także okazją, aby uhonorować uczniów, którzy mogą się poszczycić osiągnięciami w nauce. Uroczystość uświetniły występy podopiecznych szkoły. Jarosław Kojder wyrecytował tekst Mariana Załuckiego „Millenium przed lustrem”, a Paulina Krysztofiak zaśpiewała „Orła cień” Varius Manx i „Hallelujah” z repertuaru Leonarda Cohena.

(informacja ZSOiZ/ii)