Zawodnicy Ilyo na podium w międzynarodowym turnieju

Taekwondocy
istotne.pl 0 taekwondo, turniej, jan filipek

W sobotę, 12 czerwca, w niemieckiej miejscowości Gera rozegrano zawody Taekwondo WTF, zorganizowane przez Taekwondo Union Thüringen e.V. W turnieju uczestniczyło pięcioro zawodników reprezentujących UKS Ilyo Bolesławiec: Paulina Stojanowska, Klaudia Faltyn, Adam Filipek, Mateusz Boczarski oraz Wiktor Cawricz. Wszyscy uplasowali się na pozycjach medalowych.

Złote medale wywalczyli: Adam Filipek (w kategorii do 73 kg) oraz Mateusz Boczarski (do 41 kg). Mimo że Adam został przez organizatorów przeniesiony do wyższej kategorii wagowej, pokonał w finale reprezentanta Niemiec 10:8. Mateusz zaś walkę finałową wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie (10:1).

Udany debiut na zagranicznych zawodach zaliczył Wiktor Cawricz (do 45 kg), który zdobył srebrny medal. W walce o awans do finału zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze, wygrywając 11:4. Niestety, w finale rywal był za mocny.

Brązowe medale wywalczyły: Paulina Stojanowska (do 41 kg) i Klaudia Faltyn (do 37 kg). Klaudia w półfinale uległa przeciwniczce 1:5. Podobnie było w przypadku Pauliny Stojanowskiej, której w awansie do finału przeszkodziła kontuzja nogi. Mimo to Paulina wzięła udział w walce o brązowy medal i wygrała (7:1), nokautując przeciwniczkę potężnym kopnięciem już w pierwszej minucie walki.

W całych zawodach wzięło udział około 200 zawodników z Niemiec, Polski, Czech oraz Węgier i Austrii. W klasyfikacji generalnej Ilyo uplasowało się na 10 pozycji.