Paula Kowalik trzecia w Samsung Athletic Cup

Paula Kowalik
fot. Małgorzata Markowska W ogólnopolskim finale zawodów Samsung Athletic Cup zawodniczka MKS Bolesłavia zajęła trzecią lokatę. Brązowy krążek wywalczyła też reprezentacja GS nr 2.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, edukacja, kowalik, bolesłavia

W czwartek, 10 czerwca, w Łodzi rozegrano ogólnopolski turniej Samsung Athletic Cup. W zawodach świetnie spisała się Paula Kowalik, uczennica Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu i zawodniczka MKS Bolesłavia. Młoda skoczkini w dal wywalczyła brązowy medal. Paula okazała się gorsza zaledwie o centymetr od drugiej zawodniczki, do złota zabrakło jej natomiast tylko... 7 cm!

Uzyskany wynik (5,34 m) to nowy rekord życiowy naszej lekkoatletki. Bolesłavianka otrzymała medal z rąk Ireny Szewińskiej. Trenerką brązowej medalistki jest Małgorzata Markowska.

Bardzo dobry występ zanotowała też reprezentacja GS nr 2 w Bolesławcu (w składzie: Ewa Ochocka, Honorata Polak, Patrycja Drążkiewicz i Paula Kowalik). Nasza sztafeta zajęła trzecie miejsce, uzyskując czas 51,72 s.

Dziewczęta zostały udekorowane przez znanego lekkoatletę Marcina Urbasia. Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski.