Krzysztof Jasiński drugi na międzynarodowym turnieju

fot. ze zbiorów Krzysztofa Jasińskiego Zawodnik UKS Ilyo Bolesławiec i reprezentant Polski stanął na podium międzynarodowego turnieju Taekwondo WTF. Zawody rozegrano w niemieckim Bonn.
istotne.pl uks ilyo, krzysztof jasiński

W miniony weekend (11-13 września) w Bonn odbył się turniej Taekwondo WTF International Masters NRW Open. W zawodach uczestniczyło 77 reprezentacji z 12 krajów. Polskę reprezentowały Kadra Narodowa Taekwondo i Kadra Narodowa Wojska Polskiego Taekwondo. W skład tej pierwszej wszedł bolesławianin Krzysztof Jasiński. Bolesławianin wywalczył srebrny krążek w kategorii do 54 kg. Nasz zawodnik przegrał jedynie walkę finałową. Pozostałe pojedynki stoczył w brawurowy sposób. Większość z nich wygrał dużą przewagą punktową.

Z Koreańczykiem z Peace Corp, Korpusu Pokoju TaekwondoZ Koreańczykiem z Peace Corp, Korpusu Pokoju Taekwondofot. ze zbiorów Krzysztofa Jasińskiego

Turniej International NRW Maters jest rywalizacją zaliczaną do rozgrywek międzynarodowych, zbliżoną do systemu ligowego. W turniejach tej serii zawodnicy (z różnych państw europejskich) walczą w nowych protektorach tułowia, zaakceptowanych w czerwcu bieżącego roku przez Światową Federację Taekwondo. Protektory mają wmontowany elektroniczny system rejestracji punktów.

Sukcesy Krzysztofa Jasińskiego

W tym roku Krzysztof Jasiński kilkakrotnie startował w barwach biało-czerwonych. Były to m.in. Mistrzostwa Europy Juniorów. Bolesławianin wywalczył także dwa srebrne medale dla Polski – podczas turniejów klasy A – Belgian Open i International Masters NRW. Rok 2009 jest dla Krzysztofa ostatnim w kategorii wiekowej junior.

Przed wylotem do Szwecji na Mistrzostwa EuropyPrzed wylotem do Szwecji na Mistrzostwa Europyfot. ze zbiorów Krzysztofa Jasińskiego

Nowy sezon, osiągnięcia klubu i treningi

UKS Ilyo Bolesławiec rozpoczął kolejny sezon. Wychowankowie klubu mają swoim koncie wiele sukcesów. Tylko w tym roku zawodnicy UKS Ilyo sześciokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim, a dwoje z nich było w pierwszej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów.

Klub UKS Ilyo zaprasza już dziś na treningi Taekwondo Olimpijskiego do Sali Widowiskowej Szkoły Podst nr 4. Treningi dla uczniów szkół podstawowych odbywają się w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16:30. Dla uczniów gimnazjów w tych samych dniach, od godziny 17:30.