Nowe władze Młodych Demokratów wybrane

Nowe władze Młodych Demokratów wybrane
fot. Gerard Augustyn Zjazd Stowarzyszenia Młodych Demokratów odbył się 19 września w Bolesławcu. Gościem spotkania był eurodeputowany Piotr Borys. Wiceszefem dolnośląskiego SMD ponownie został bolesławianin Wojciech Kasprzyk.
istotne.pl platforma obywatelska, wojciech kasprzyk, smd, młodzi demokraci

W sobotę 19 września – po raz pierwszy w Bolesławcu! – odbyło się posiedzenie Konwentu Stowarzyszenia Młodych Demokratów Dolny Śląsk. W zjeździe uczestniczyli m.in. starosta Cezary Przybylski, przewodniczący Rady Powiatu Karol Stasik oraz europoseł PO Piotr Borys.

Chciałbym to podkreślić: Platforma Obywatelska to jedyna partia w Polsce, która tak mocno i tak owocnie współpracuje ze swoją młodzieżówką – powiedział podczas sobotniego posiedzenia Konwentu Piotr BorysChciałbym to podkreślić: Platforma Obywatelska to jedyna partia w Polsce, która tak mocno i tak owocnie współpracuje ze swoją młodzieżówką – powiedział podczas sobotniego posiedzenia Konwentu Piotr Borysfot. Gerard Augustyn

– Każda partia polityczna, która myśli o swoim rozwoju i chce prowadzić politykę długofalową, musi mieć dobre zaplecze – powiedział eurodeputowany. – Chciałbym to podkreślić: Platforma Obywatelska to jedyna partia w Polsce, która tak mocno i tak owocnie współpracuje ze swoją młodzieżówką.

W zjeździe uczestniczyli m.in. starosta Cezary Przybylski i przewodniczący Rady Powiatu Karol StasikW zjeździe uczestniczyli m.in. starosta Cezary Przybylski i przewodniczący Rady Powiatu Karol Stasikfot. Marcin Zabawa
fot. Gerard Augustyn

Podczas posiedzenia Młodzi Demokraci wybrali nowe władze. Sekretarzem Stowarzyszenia został Marcin Jasianek z Wrocławia, a skarbnikiem – Damian Czuń z Rudnej (obu wybrano jednogłośnie). Na członka zarządu dolnośląskiego SMD został wybrany Jarosław Dudek. Wiceszefem Stowarzyszenia w regionie ponownie został bolesławianin Wojciech Kasprzyk, współorganizator sobotniego zjazdu. Natomiast funkcję przewodniczącego nadal pełni Łukasz Wyszkowski z Wrocławia.

fot. Marcin Zabawa

Młodzi działacze podsumowali półrocze działalności SMD, a także opracowali program działań na najbliższe sześć miesięcy.

(informacja ii)