Niebezpiecznie przy Zygmunta Augusta

Niebezpiecznie przy Zygmunta Augusta
fot. Marcin Zabawa Na problem zwróciła uwagę nasza Czytelniczka. Napisała, że zaplecze ulicy Zygmunta Augusta jest niebezpieczne. Powód? Brak oświetlenia. Jak udało nam się ustalić, pieniędzy na remont zaplecza nie będzie ani w tym, ani w przyszłym roku.
istotne.pl mzgm, remont, inwestycja, ul. zygmunta augusta

O nagłośnienie sprawy poprosiła nasza Czytelniczka. W mailu do redakcji napisała: „Czy możecie poruszyć temat oświetlenia na ul. Zygmunta Augusta 14 A i B? [...] Młodzież wracająca ze Starzyńskiego korzysta z tego, że jest tam ciemno – przewraca kosze, hałasuje itp. To jest też utrudnienie dla nas, bo jest tu po prostu niebezpiecznie. Środek miasta, a wokół ciemności... Coś jest nie tak! Pan Molenda, zarządca, twierdzi, że złożył podanie w tej sprawie, ale było to 5 lat temu. Ile mamy czekać?!”

„Młodzież wracająca ze Starzyńskiego korzysta z tego, że jest tam ciemno – przewraca kosze, hałasuje itp. To jest też utrudnienie dla nas, bo jest tu niebezpiecznie” pisze Czytelniczka„Młodzież wracająca ze Starzyńskiego korzysta z tego, że jest tam ciemno – przewraca kosze, hałasuje itp. To jest też utrudnienie dla nas, bo jest tu niebezpiecznie” pisze Czytelniczkafot. Marcin Zabawa

– Problem jest nam znany – przyznaje Jarosław Molenda, dyrektor biura Jan Molenda Zarządzanie Nieruchomościami. – Ale my nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Właścicielem terenu przy Zygmunta Augusta jest Gmina Miejska Bolesławiec. To ona jest odpowiedzialna za to zaplecze.

Jak mówi Jarosław Molenda, biuro wielokrotnie interweniowało w tej sprawie. O modernizację zaplecza upominał się na sesji Rady Miasta Janusz Kozioł z Ziemi Bolesławieckiej. – Wiceprezydent Wiesław Ogrodnik mnie wtedy poparł – zaznacza rajca. – Pracujemy właśnie nad budżetem na przyszły rok. Czy ta inwestycja zostanie w nim ujęta, trudno powiedzieć.

To zaplecze nie jest priorytetem

Mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jarosław Karbowski, szef Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, tłumaczy, że pieniędzy na remont zaplecza Zygmunta Augusta i Murarskiej nie będzie ani w tym, ani w przyszłym roku. – Obecnie zleciliśmy wykonanie projektów modernizacji pięciu innych tego typu miejsc – mówi dyrektor MZGM.

Pieniędzy na remont zaplecza nie będzie ani w tym, ani w przyszłym rokuPieniędzy na remont zaplecza nie będzie ani w tym, ani w przyszłym rokufot. Marcin Zabawa

Jak podkreśla Karbowski, w Bolesławcu jest kilkadziesiąt zapleczy, które wymagają remontu. Kolejność, w jakiej będą modernizowane, została ustalona m.in. przez radnych Rady Miasta. Najpierw odnowione zostaną te, które są w najgorszym stanie.

fot. Gerard Augustyn

W przyszłym roku wyremontowane mają zostać zaplecza: Podgórnej-Górników-Tyrankiewiczów, Ślusarskiej-Wojska Polskiego, Spokojnej, Polnej oraz placu Zamkowego.

Przekaż istotną informację

Sygnał o braku oświetlenia przy Zygmunta Augusta otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)