Porażka tenisistów stołowych TOP

Porażka tenisistów stołowych TOP
fot. sxc.hu W pierwszym meczu II ligi tenisa stołowego zawodnicy TOP doznali porażki. Ich pogromcami okazali się gracze Klubu Uniwersyteckiego Akademii Ekonomicznej z Wrocławia.
istotne.pl top bolesławiec, zawody, tenis stołowy

– Zdawałem sobie sprawę, że Uniwersytet Ekonomiczny przyjedzie wzmocniony zawodnikami z pierwszej ligi: Tomaszem Fortunką i Kamilem Duńcem, ale wierzyłem jednocześnie, że sobie poradzimy – komentuje spotkanie Łukasz Jaźwiec, grający trener TOP. – Na sali była fantastyczna atmosfera. Jak na pierwsze spotkanie było stosunkowo dużo kibiców, którzy w bardzo żywiołowy sposób dopingowali naszych zawodników. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze. Później było już gorzej.

fot. TOP

W pierwszych pojedynkach pewnie zwyciężył Grzegorz Rogóż (wygrał z Przemysławem Kościelniakiem 3:0), a Tomasz Durajczyk (3:1) pokonał jednego z najlepszych kadetów w Polsce Michała Bańkosza. Gdy Łukasz Jaźwiec wygrał z Fortunką (3:1), wydawało się, że zwycięstwo TOP jest już na wyciągnięcie ręki. Niestety, w tym momencie nastąpiła seria porażek bolesławian i po grach deblowych był remis 3:3.

fot. TOP

W następnej rundzie singli Rogóż przegrał z Fortunką, a Tomasz Durajczyk z Duńcem. Nadzieje na remis przywrócił bardzo dobrze dysponowany tego dnia Jaźwiec, który pokonał Kościelniaka. Porażka Adriana Korzybskiego z Bańkoszem (2:3) spowodowała, że to drużyna z Wrocławia mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Za tydzień TOP rozegra mecz wyjazdowy z Odrą Księginice. To również może być trudne i zaskakujące spotkanie. – Pomimo porażki nasze cele na ten sezon pozostają niezmienne – mówił po meczu Jaźwiec. – Walczymy przynajmniej o pierwszą czwórkę rozgrywek. Przegrana mobilizuje. Cała drużyna dziękuje kibicom za wspaniały doping i zaprasza za dwa tygodnie na spotkanie z LZS Raszówką.

Grzegorz RogóżGrzegorz Rogóżfot. TOP

TOP Bolesławiec–KU AE Wrocław 4:6
Punkty dla TOP zdobyli: Łukasz Jaźwiec – 2, Tomasz Durajczyk – 1, Grzegorz Rogóż – 1, Adrian Korzybski – 0.

(informacja TOP/ii)