TOP: kolejna porażka siatkarzy

Piłka do siatkówki
istotne.pl 0 top bolesławiec, złotoryja

Siatkarze TOP Bolesławiec nie mogą przełamać serii przegranych. Podopieczni Bogusława Mienculewicza doznali czwartej porażki z rzędu. W sobotę (20 lutego) zbyt silna dla bolesławian okazała się drużyna Ren-But II Złotoryja. Bolesławianie wciąż grają w bardzo okrojonym składzie. Kontuzja wykluczyła z gry Mariusza Zarębę. Piotr Induła musiał wyjechać na studia. Uraz wykluczył z gry Marcina Lelka. W pierwszej szóstce nie mógł także wystąpić Paweł Wiatrowski, który skarżył się na ból kolana.

TOP przystąpił do meczu z Ren-But II Złotoryja w nietypowym ustawieniu. Z powodu braków kadrowych w rolę atakującego wcielił się dotychczasowy libero - Kamil Biczak. "Libero" radził sobie w ataku całkiem nieźle. Gorzej szło Tomaszowi Pawlikowi, który zastąpił Kamila na pozycji libero. Niestety, pierwszy set zakończył się przegraną bolesławian 21:25. W drugim secie role się odmieniły. TOP przeważał niemal w każdym elemencie gry i pokonał złotoryjskich siatkarzy 25:21. W secie trzecim TOP grał tak jak w secie pierwszym. Cały czas przeważali goście i to oni wygrali to starcie 25:19. W secie czwartym o mało nie doszło do niespodzianki. Goście prowadzili już 18:11, jednak TOP zmobilizował się i odrobił stratę do dwóch punktów. Dobrą grę zaprezentowali: Andrzej Dąbrowski i Piotr Kozłowski. Końcówka seta była nerwowa dla gości. Przy wyniku 23:21 dla gości ich trener poprosił o czas. Niestety, czwartego seta także wygrał Ren-But 25:22. TOP przegrał spotkanie 1:3.

Mimo przegranej bolesławianie pokazali, że nie brakuje im woli walki. W meczu wyróżniali się: atakujący "libero" Kamil Biczak, Andrzej Dąbrowski, Piotr Kozłowski i Sławomir Potocki. Po sobotniej porażce TOP zajmuje 7 miejsce w tabeli rozgrywek.

TOP - Ren-But II Złotoryja 1:3 (21:25, 25:21, 19:25, 22:25). TOP: Piotr Kozłowski, Marcin Czarniecki, Paweł Wiatrowski, Sławomir Potocki,  Radosław Turczyński, Kamil Biczak, Andrzej Dąbrowski, Tomasz Pawlik (L). Trener: Bogusław Mienculewicz.

W najbliższą sobotę (27 lutego) TOP rozegra kolejny mecz u siebie. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny będzie ULKS Ogień Żmigród.