Byli zawodnicy MKS Bolesłavia odnoszą sukcesy

Byli zawodnicy MKS Bolesłavia odnoszą sukcesy
fot. MKS Bolesłavia Karolina Kędzia zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w pięcioboju kobiet. Jacek Nabożny na Mistrzostwach Polski wywalczył srebro w siedmioboju.
istotne.pl mks bolesłavia, karolina, kędzia, jacek nabożny

Karolina Kędzia obecnie reprezentująca barwy wrocławskiego AWS-AWF zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w pięcioboju kobiet, w odbywających się w ubiegły weekend (w Spale) najważniejszych zawodach halowych w kraju. Wysoką formę Lekkoatletki pochodzącej z Bolesławca potwierdziło aż pięć rekordów życiowych. Karolina jest obecnie studentką AWF Wrocław i trenuje lekką atletykę pod okiem Zdzisława Kokota. Jej talent do tej konkurencji odkrył Waldemar Krysztofiak.

Karolina Kędzia zdobyła złoty medal w pięcioboju kobietKarolina Kędzia zdobyła złoty medal w pięcioboju kobietfot. MKS Bolesłavia

Kolejnym reprezentantem Bolesławca, który osiąga znakomite wyniki o randze ogólnopolskiej i światowej jest Jacek Nabożny. Podczas Mistrzostw Polski zdobył srebrny medal w siedmioboju, przegrywając o jedynie 28 pkt. z Marcinem Dróżdzem.

Jacek NabożnyJacek Nabożnyfot. MKS Bolesłavia

Aktualne wyniki lekkoatletów niegdyś trenujących w Bolesławcu świadczą o wysokim poziomie szkolenia w MKS Bolesłavia. Klub specjalizuje się w szkoleniu młodzieży. Przypomnijmy, iż jest to trzeci najlepszy ośrodek lekkoatletyczny pod względem wyników na Dolnym Śląsku. MKS Bolesłavia obok ILYO Bolesławiec zdobyły najwięcej punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, jeżeli chodzi o kluby sportowe z terenu miasta i powiatu bolesławieckiego.

(informacja MKS Bolesłavia/ii)

Zobacz także

MKS Bolesłavia - strona klubu