Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo
fot. B.org Sąd aresztował jednego z podejrzanych o zamordowanie 74-letniego taksówkarza ze Skoczowa. Młodemu mężczyźnie grozi nawet dożywocie.
istotne.pl prokuratura, sąd, zabójstwo

Przypomnijmy: w piątek, 26 lutego, w Wykrotach (gmina Nowogrodziec) bolesławieccy policjanci znaleźli zwłoki starszego mężczyzny. Istnieje prawdopodobieństwo, że ciało należy do 74-letniego taksówkarza ze Skoczowa (powiat cieszyński), który zaginął w nocy z 16 na 17 stycznia br. Ostatni raz widziano go na skoczowskim postoju taksówek.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Cieszynie. W Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny. Wyniki autopsji pozwolą na stwierdzenie przyczyny zgonu. Tożsamość ofiary zostanie ostatecznie potwierdzona na podstawie badania DNA.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Cieszynie tymczasowo aresztował 18-letniego mieszkańca Skoczowa, któremu zarzuca się – wspólnie z innym mężczyzną – dokonanie zabójstwa. 18-latkowi grozi nawet dożywocie. Drugi sprawca jest ścigany europejskim nakazem aresztowania.

(informacja Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej/ii)