Znalazła 15 tys. zł i przekazała policji

Znalazła 15 tys. zł i przekazała policji
fot. sxc.hu Pieniądze były w kamizelce. Kobieta przekazała kamizelkę z pieniędzmi policji. Cenna zguba trafiła już do swojego właściciela.
istotne.pl policja, pieniądze, kamizelka, zguba, uczciwość

W poniedziałek (22 lutego) do Komendy Policji w Bolesławcu zgłosiła się 32-letnia kobieta z informacją, że w restauracji, w której pracuje, znalazła kamizelkę. W kieszeni kamizelki było ponad 15 000 zł. Zdarzenie miało miejsce w jednej z podbolesławieckich miejscowości. Bezrękawnik ktoś pozostawił na krześle. Z relacji kobiety wynikało, że właścicielem kamizelki i pieniędzy może być mężczyzna, który jadł tego dnia posiłek w tamtejszym lokalu. Policjanci zabezpieczyli bezrękawnik z pieniędzmi i rozpoczęli poszukiwania właściciela.

Dzień później (23 lutego) do komendy policji przyszedł 37-latek. Mężczyzna zgłosił zagubienie dużej kwoty pieniędzy. Mieszkaniec Bolesławca poinformował policjantów, że zgubił 15 100 zł. Jakże wielkie było zdziwienie mężczyzny, gdy policjanci przekazali mu zgubioną kamizelkę i 15 100 zł. Wcześniej funkcjonariusze dokładnie sprawdzili zarówno tożsamości osoby, jak i okoliczności, w których doszło do utraty pieniędzy. Szczęśliwy właściciel kamizelki obiecał wynagrodzić uczciwą kobietę.

(informacja KPP Bolesławiec/ii)