Pożar lokomotywy – droga do Kraśnika już przejezdna

Pożar lokomotywy – droga do Kraśnika już przejezdna
fot. Marcin Zabawa Ogień pojawił się w wewnątrz lokomotywy. Straż szybko uporała się z pożarem. Jeden z maszynistów został odwieziony do szpitala na obserwację. Droga Bolesławiec-Kraśnik była zablokowana ponad 2 godziny.
istotne.pl pożar, pociąg, lokomotywa

Do zdarzenia doszło po godzinie 19:00, na wysokości niestrzeżonego przejazdu kolejowego (trasa Bolesławiec-Kraśnik). Ogień pojawił się wewnątrz lokomotywy, która ciągnęła cysterny z kwasem. Pociąg jechał od strony Zakładów Chemicznych Wizów. Na miejscu bardzo szybko pojawili się strażacy. Ogień został ugaszony w kilka minut. Pociągiem jechało dwóch maszynistów. Jeden z nich trafił do szpitala na obserwację.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Pociąg zablokował przejazd kolejowy na drodze z Bolesławca do Kraśnika. Ruch został przywrócony pod dwóch godzinach.

Strażacy szybko uporali się z pożarem lokomotywyStrażacy szybko uporali się z pożarem lokomotywyfot. Marcin Zabawa
Ogień wydobywał się z dachu lokomotywyOgień wydobywał się z dachu lokomotywyfot. Marcin Zabawa
Do zdarzenia doszło na linii kolejowej prowadzącej do Zakładów Chemicznych WizówDo zdarzenia doszło na linii kolejowej prowadzącej do Zakładów Chemicznych Wizówfot. Marcin Zabawa
Ruch na trasie Bolesławiec-Kraśnik był zablkowany przez 2 godzinyRuch na trasie Bolesławiec-Kraśnik był zablkowany przez 2 godzinyfot. Marcin Zabawa

(informacja Sebastian Solski/Marcin Zabawa)