Brązowy medal lekkoatletów Bolesłavii w Krakowie

Lekkoatleci na podium
fot. MKS Bolesłavia Mateusz Pawluk, Wojciech Kowalski, Patryk Pieczarka i Marcin Zgodziński wywalczyli brąz w biegach sztafetowych na 400 m na XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Lekkoatleci Bolesłavii zajęli 23 miejsce w Polsce i 3 na Dolnym Śląsku. Weszli także do 69 osobowej Kadry Dolnego Śląska Juniorów Młodszych.
istotne.pl 0 bolesłavia

W miniony weekend (24-26 lipca) na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyła XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W zawodach bardzo udany występ zanotowali lekkoatleci MKS Bolesłavia. Mateusz Pawluk, Wojciech Kowalski, Patryk Pieczarka i Marcin Zgodziński wywalczyli brąz w biegach sztafetowych na 400 m.

W sztafecie na 400 m lekkoatleci Bolesłavii uzyskali znakomity czas 3:24.49W sztafecie na 400 m lekkoatleci Bolesłavii uzyskali znakomity czas 3:24.49fot. MKS Bolesłavia
Lekkoatleci MKS Bolesłavia zdobyli brązowy medal na XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie MłodzieżyLekkoatleci MKS Bolesłavia zdobyli brązowy medal na XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżyfot. MKS Bolesłavia

Lekkoatleci Bolesłavii uzyskali znakomity czas 3:24.49. W historii Bolesławca jest to pierwszy medal zdobyty na tak wysokich rangą zawodach w biegach sztafetowych. Wśród najlepszych lekkoatletów w Polsce znaleźli się także bolesławianie: Karol Wojdyła, Aneta Bujak, Alicja Kaczmarska, Maciej Parobczak i Agnieszka Dalmata. Bolesławianie startujący w krakowskich zawodach zajęli 23 miejsce w Polsce i 3 na Dolnym Śląsku. Zawodnicy MKS Bolesłavia weszli także w skład 69 osobowej Kadry Dolnego Śląska Juniorów Młodszych.