Uwolnić piersi

Uwolnić piersi
fot. Krzysztof Gwizdała W odpowiedzi na reakcje po opublikowaniu zdjęcia Glinoludki topless, został uruchomiony projekt-manifest: „Uwolnijmy nasze dzbany”. To zachęta dla kobiet, by wzięły udział w Gliniadzie topless.
istotne.pl gliniada, piersi, pierś, woodstock, karneval

Podczas wizyty Glinoludów na Woodstock jedna z uczestniczek paradowała topless. Po opublikowaniu jej zdjęcia w wiadomości „Glinoludy w samym sercu Woodstock” na forum zawrzało, pojawiło się wiele komentarzy potępiających takie praktyki.

Zadziwia to, bo półnagie Glinoludki to część Gliniady. W 2008 roku podczas Karnawału Kultur w Berlinie i na Woodstock były już uczestniczki, które paradowały topless.

Na pierwszym zdjęciu uczestniczka Woodstock 2008, na drugim dziewczyna z Karnawału Kultur w Berlinie z 2008 roku, na trzecim uczestniczka Woodstock 2009Na pierwszym zdjęciu uczestniczka Woodstock 2008, na drugim dziewczyna z Karnawału Kultur w Berlinie z 2008 roku, na trzecim uczestniczka Woodstock 2009fot. IK, Krzysztof Gwizdała, Robert Dudek

Podczas parady Glinoludów na tegorocznym Święcie Ceramiki grupa kobiet chce przypomnieć, że Gliniada to wolność, również dla kobiecego ciała.

Projekt-manifest będzie częścią parady w trakcie Święta Ceramiki – uczestniczyć w niej będą mogły wszystkie chętne kobiety chcące „uwolnić bolesławieckie dzbany”, czyli obnażyć piersi.

Organizatorki otwierają listę uczestniczek i zapraszają do udziału. Są już pierwsze chętne. Kontakt: krosocka@gmail.com

(informacja ii)