Podpalacz prawdopodobnie grasuje w Warcie Bolesławieckiej

Podpalacz prawdopodobnie grasuje w Warcie Bolesławieckiej
fot. Marcin Zabawa Wieczorem i w nocy w Warcie były trzy podpalenia. Najpierw spłonął śmietnik na cmentarzu, potem podpalony został dom i skład palet przy innej nieruchomości. Mieszkańcy i strażacy zdążyli je ugasić. Świadkowie widzieli uciekającego młodego mężczyznę.
istotne.pl pożar, warta bolesławiecka, podpalacz

Wszystkie trzy podpalenia wydarzyły się w ciągu kilku godzin. Najpierw pod wieczór spłonął kontener na śmieci na cmentarzu. W nocy ktoś podpalił skład palet przy nowobudowanym domu. Ten pożar zauważyli sąsiedzi i zawiadomili straż.

Kolejny pożar wybuchł w opuszczonej nieruchomości przy głównej drodze przebiegającej przez Wartę. Zauważył go przez przypadek mężczyzna odprowadzający dziewczynę. Gdy przechodzili drogą, spostrzegli młodego mężczyznę uciekającego na rowerze spod zabudowań. Zatrzymali się i po chwili dostrzegli wydobywające się płomienie. Zawiadomili straż. Dzięki natychmiastowej pomocy okolicznych mieszkańców udało się przydusić pożar do czasu przyjazdu strażaków.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Przy tym budynku podpalono drewniane paletyPrzy tym budynku podpalono drewniane paletyfot. Krzysztof Gwizdała
Śmieci w pomieszczeniu gospodarczym opuszczonego domu paliły się w dwóch miejscachŚmieci w pomieszczeniu gospodarczym opuszczonego domu paliły się w dwóch miejscachfot. Krzysztof Gwizdała

Przekaż istotną informację

Sygnał o pożarach otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja Krzysztof Gwizdała)