Gliniada na Święto Ceramiki

Gliniada na Święto Ceramiki
fot. Krzysztof Gwizdała Po raz trzeci Stowarzyszenie Via Sudetica organizuje Gliniadę na Święto Ceramiki. Dwa śluby Glinoludów i konkurs na najciekawszy strój to atrakcje czekające w tym roku.
istotne.pl gliniada

Stowarzyszenie Via Sudetica jest w trakcie organizacji trzeciej parady Glinoludów w ramach Święta Ceramiki. Parada fantazyjnie przebranych osób umalowanych masą ceramiczną staje się tradycją i jedną z najciekawszych atrakcji bolesławieckiego święta.

W tym roku podczas Gliniady będzie można wziąć udział w konkursie na najoryginalniejsze przebranie. Na zwycięzców czekają nagrody. Jednym z punktów programu będą śluby Glinoludów. Podczas tegorocznej fiesty dwie pary postanowiły powiedzieć „tak” w niepowtarzalnej glinianej scenografii. Młodzi przygotowali na tę okazje specjalne kostiumy. Zapowiada się prawdziwy spektakl.

Via Sudetica organizuje Gliniadę przy współpracy Powiatu Bolesławieckiego i jest otwarta na pomoc każdej instytucji i osoby prywatnej sympatyzującej z ideą, że jesteśmy ulepieni z tej samej gliny.

Przypominamy, że Glinoludem podczas sobotniej parady na Święcie Ceramiki może zostać każdy. Zachęcamy wszystkich czytelników naszego portalu do wzięcia udziału w Gliniadzie.

Portal IstotneInformacje.pl ma wyłączny patronat medialny nad Gliniadą. Portal nasz patronuje wyłączenie wydarzeniom atrakcyjnym, innowacyjnym, o wysokiej wartości artystycznej i kulturalnej.

(informacja Grażyna Hanaf)