PWiK należy do miasta i gminy Bolesławiec

PWiK należy do miasta i gminy Bolesławiec
fot. Krzysztof Gwizdała Oczekiwana od lat komunalizacja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu stała się faktem. Skarb Państwa nieodpłatnie przekazał udziały spółki Związkowi Międzygminnemu „Bóbr”.
istotne.pl pwik, komunalizacja, ireneusz, maszko

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że decyzja o nieodpłatnym przekazaniu udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji miastu i gminie Bolesławiec ma zapaść jeszcze w tym miesiącu. W piątek 26 czerwca w Warszawie podpisano umowę o komunalizacji spółki.

Umowę podpisali: minister Skarbu Państwa Aleksander Grad (pierwszy z prawej), wiceprezydent Bolesławca Wiesław Ogrodnik (pierwszy z lewej) i sekretarz Gminy Wiejskiej Bolesławiec Andrzej DutkowskiUmowę podpisali: minister Skarbu Państwa Aleksander Grad (pierwszy z prawej), wiceprezydent Bolesławca Wiesław Ogrodnik (pierwszy z lewej) i sekretarz Gminy Wiejskiej Bolesławiec Andrzej Dutkowskifot. Agnieszka Gergont

Skarb Państwa przekazał Związkowi Międzygminnemu „Bóbr” (czyli Gminie Miejskiej i Gminie Wiejskiej Bolesławiec) udziały o wartości 11 mln zł. Co to zmieni? Jak podkreślił w rozmowie z portalem IstotneInformacje.pl Ireneusz Maszko, prezes spółki, dzięki komunalizacji PWiK stanie się własnością lokalnej społeczności, a nie ministra Skarbu Państwa. – Decyzje będą konsultowane z miastem i gminą Bolesławiec, nie zaś z ministerstwem – dodał prezes.

(informacja Urząd Miasta Bolesławiec/Gerard Augustyn)