Porażka BKS w sparingu z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie

Piłkarze na murawie
fot. istotne.pl W czwartym sparingu seniorzy BKS Bobrzanie ulegli III-ligowemu Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 0:4. Na listę strzelców wpisali się jedynie goście: Adam Samiec x2, Damian Szczepaniak i Adam Mostowski.
istotne.pl 0 motobi, bystrzyca, kąty, wrocławskie, bks bolesławiec

BKS Bobrzanie kontynuuje serię trudnych sparingów przed zbliżającym się sezonem rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. W dzisiejszym meczu kontrolnym bolesławianie kolejny raz podejmowali III-ligowca. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny było Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Drużyna trenowana przez Krzysztofa Lechowskiego nadal występuje w bardzo eksperymentalnym składzie.

III-ligowiec pokonał IV-ligowca 4:0III-ligowiec pokonał IV-ligowca 4:0fot. Marcin Zabawa

W spotkaniu z Motobi zagrali: Dawid Kizyma (60' Grzegorz Majchrzak-Victoria Ruszów) - Sylwester Rydzak (60' Bartek Zapiór), Paweł Demczar (60' Sławomir Szewc), Robert Gajewski-GKS Prochowiczanka Prochowice, Krzysztof Janicki (45' Daniel Góralewski), Mirosław Kunz-Stal Chocianów (45' Tomasz Jasiński), Mateusz Mucha (46' Łukasz Bednarz-KS Górnik Polkowice), Mateusz Janczyszyn (60'Rafał Kotwica), Adam Popecki-Górnik Złotoryja, Seweryn Kędzierski-Konfeks Legnica (46' Paweł Rissmann), Maciej Machowski-Nysa Zgorzelec (46' Piotr Juszczak).

BKS wystąpił w eksperymentalnym składzieBKS wystąpił w eksperymentalnym składziefot. Marcin Zabawa

Mecz zakończył się wysoką porażką BKS 0:4. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Adam Samiec (25 i 40 minuta), Damian Szczepaniak (86 minuta) i Adam Mostowski (88 minuta). Dwie pierwsze bramki padły po stałych fragmentach gry. Kolejne dwie po akcjach gości i błędach naszych obrońcach. Bolesławianie kilka razy również mieli okazje do zdobycia bramki. Najpierw w poprzeczkę trafił Mateusz Janczyszyn. Dobrej okazji nie wykorzystał także Seweryn Kędzierski, który minimalnie spudłował po strzale głową. Minimalnie niecelny strzał na bramkę Motobi oddał także Adam Popecki.

Piłkarze BKS mieli trzy okazje do zdobycia golaPiłkarze BKS mieli trzy okazje do zdobycia golafot. Marcin Zabawa

Goście wygrali zasłużenie. Byli drużyną grającą szybciej i dokładniej. BKS toczył wyrównaną walkę z rywalami jedynie przez pierwsze 30 minut meczu. Co ciekawe, nasz zespół lepiej sobie radził grając piłkarzami, którzy na razie nie są jeszcze formalnie w składzie BKS.

Piłkarze BKS i trener Krzysztof LechowskiPiłkarze BKS i trener Krzysztof Lechowskifot. Marcin Zabawa

W najbliższą sobotę nasz zespół rozegra wyjazdowy mecz kontrolny. W Lwówku Śląskim BKS Bobrzanie zmierzy się z Polonią Środa Wielkopolska (IV liga wielkopolska). Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Aktualizacja 2009-07-27 16:30

Bolesławianie przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 1:4. Honorową bramkę dla bolesławian zdobył w 77 minucie Sylwester Rydzak. W drużynie rywali gole strzelili: Duchała (11 minuta), Nawrot (19 minuta), Błędkowski (44 minuta) i Grześkowiak (55 minuta).

W najbliższą środę (29 lipca) na stadionie w Bolesławcu zagrają seniorzy z juniorami. Początek sparingu zaplanowano na godzinę 17:00. W tym terminie BKS miał zagrać z Lechią Zielona Góra. Mecz jednak odwołano, ponieważ drużyna z Zielonej Góry będzie rozgrywała spotkanie w ramach Pucharu Polski.

1 sierpnia (sobota), o godzinie 16:00, bolesławianie zmierzą się w Chocianowie z tamtejszą Stalą (klasa okręgowa–Legnica). Natomiast w niedzielę (2 sierpnia), o godzinie 12:00, BKS rozegra ostatni sparing. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Leśnik Margonin (IV liga wielkopolska). Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Bolesławcu.