Wycinka drzew na ulicy Dolne Młyny

Wycinka drzew na ulicy Dolne Młyny
fot. ii Mieszkańcy Dolnych Młynów poprosili o wycięcie części drzew rosnących przy drodze. Ulica była zasypywana liśćmi i złamanymi gałęziami w okresie jesiennych słot, a korony drzew powodowały, że do mieszkań nie docierało światło słoneczne.
istotne.pl starostwo, wycinka, ul. dolne młyny, drzew

Mieszkańcy ulicy Dolne Młyny (na odcinku od ulicy Mostowej do Góralskiej) poprosili o wycięcie części drzew, które zabierały dostęp do dziennego światła. Podczas jesiennych deszczy i wiatrów ulice zasypywane były połamanymi gałęziami i liśćmi. Nie wszystkie drzewa zostały wycięte.

fot. ii
fot. ii

– Tylko dwadzieścia dwa drzewa z ulicy Dolne Młyny zostały wycięte na wniosek mieszkańców ulicy – informuje Majka Nowak, rzeczniczka Starostwa Powiatowego. – Prośba została umotywowana tym, że drzewa zabierają sporo światła, które nie docierało do mieszkań. Ponadto w związku z opadaniem liści na jesień i wiatrami łamiącymi gałęzie ulica wymagała częstszego oczyszczania.

fot. ii
fot. ii

Mieszkańcy zwrócili się o przecięcie szpaleru drzew, a nie o wycinkę wszystkich. Zgodnie z przepisami zgodę na wycinkę drzew wydał Urząd Miasta, który wyznaczył konkretne drzewa przeznaczone do usunięcia. Ulica zachowa swój charakter, a wycinka drzew poprawi estetykę i pozwoli na dostęp słońca do kamienic przy ulicy Dolne Młyny.

(informacja Rzeczniczka Starostwa Powiatowego/ii)