Poznaliśmy zwyciężczynie konkursu recytatorskiego

Poznaliśmy zwyciężczynie konkursu recytatorskiego
fot. MDK W eliminacjach powiatowych 55 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego wzięło udział 15 deklamatorów i 5 wykonawców poezji śpiewanej.
istotne.pl konkurs, mdk, recytacja

W czwartek, 25 marca, w Galerii Zdolnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu odbyły się eliminacje powiatowe 55 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, adresowanego do uczniów gimnazjów. W eliminacjach wzięło udział 15 deklamatorów i 5 wykonawców poezji śpiewanej.

Komisja konkursowa (w składzie: Marek Łętowski, Beata Ulatowska i Urszula Frąszczak-Matyjewicz) postanowiła przyznać pięć nagród głównych i pięć wyróżnień. Laureatkami konkursu w kategorii recytacja zostały: Klaudia Wilk, Klaudia Żołna (obie z Gimnazjum w Nowogrodźcu), Ewa Olszowa z Zespołu Szkół w Osiecznicy i Justyna Szabłowska z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu. W kategorii poezja śpiewana zwyciężyła Ewa Serkies z Zespołu Szkół w Gromadce.

Wyróżnienia w kategorii recytacja otrzymali: Bartosz Chmielewski z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu, Angelika Babiczew z Zespołu Szkół w Gromadce i Paulina Cieślarczyk z Zespołu Szkół w Świętoszowie. Ponadto jurorzy wyróżnili: Kamilę Chrobot i Monikę Urbaniak z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu (w kategorii poezja śpiewana).

fot. MDK

Laureatki konkursu zakwalifikowały się do eliminacji regionalnych, które odbędą się 16 kwietnia w Galerii Zdolnych MDK w Bolesławcu.

(informacja MDK/ii)