Udany występ bolesławieckich pływaków w Niemczech

Udany występ bolesławieckich pływaków w Niemczech
fot. KPM Bolesławianie kilkakrotnie stawali na podium. W zawodach brały udział reprezentacje klubów pływackich z Czech, Polski, Austrii i Niemiec.
istotne.pl zawody, pływanie, niemcy, masters, gera

Pięcioosobowa reprezentacja z Klubu Pływackiego Masters Bolesławiec udanie zaprezentowała się na 14 międzynarodowych zawodach pływackich, które odbyły się 13 i 14 marca, w niemieckiej miejscowości Gera. Andrzej Daszyński startował na dystansie 400 i 200 metrów stylem dowolnym, zdobywając srebrny i złoty medal. Dystans 200 metrów stylem zmiennym zawodnik ukończył na 4 miejscu, zaś dystans 200 metrów stylem motylkowym przepłynął jako pierwszy. Ewa Cygan na dystansie 50 metrów zdobyła brązowy medal.

fot. Masters
fot. Masters

Dorota Bernat na dystansie 400 metrów stylem dowolnym zajęła 10 miejsce. W drugim starcie - 50 metrów (jedna długość basenu) stylem klasycznym - uplasowała się na miejscu 12. W trzecim wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym zawodniczka zajęła 15 miejsce. Jacek Patera na dystansie 400 metrów stylem dowolnym zajął 5 miejsce. Dystans 100 metrów stylem dowolnym ukończył na 6 pozycji. W drugim dniu rywalizacji zawodnik zdobył dwa brązowe medale, na dystansach 50 i 200 metrów stylem dowolnym. W zawodach (poza klasyfikacją) startował także Marcin Klimkowski. Zawodnik płynął na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. W zawodach w Niemczech uczestniczyło 369 pływaków z 10 klubów z Czech, Polski, Austrii i Niemiec.

Pływacy z Klubu Pływackiego Masters BolesławiecPływacy z Klubu Pływackiego Masters Bolesławiecfot. Masters

(informacja MK/ii)