Udany występ bolesławieckich pływaków w Niemczech

Logo Klubu Pływackiego Masters
istotne.pl 0 zawody, pływanie, niemcy, masters

Pięcioosobowa reprezentacja z Klubu Pływackiego Masters Bolesławiec udanie zaprezentowała się na 14 międzynarodowych zawodach pływackich, które odbyły się 13 i 14 marca, w niemieckiej miejscowości Gera. Andrzej Daszyński startował na dystansie 400 i 200 metrów stylem dowolnym, zdobywając srebrny i złoty medal. Dystans 200 metrów stylem zmiennym zawodnik ukończył na 4 miejscu, zaś dystans 200 metrów stylem motylkowym przepłynął jako pierwszy. Ewa Cygan na dystansie 50 metrów zdobyła brązowy medal.

Dorota Bernat na dystansie 400 metrów stylem dowolnym zajęła 10 miejsce. W drugim starcie - 50 metrów (jedna długość basenu) stylem klasycznym - uplasowała się na miejscu 12. W trzecim wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym zawodniczka zajęła 15 miejsce. Jacek Patera na dystansie 400 metrów stylem dowolnym zajął 5 miejsce. Dystans 100 metrów stylem dowolnym ukończył na 6 pozycji. W drugim dniu rywalizacji zawodnik zdobył dwa brązowe medale, na dystansach 50 i 200 metrów stylem dowolnym. W zawodach (poza klasyfikacją) startował także Marcin Klimkowski. Zawodnik płynął na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. W zawodach w Niemczech uczestniczyło 369 pływaków z 10 klubów z Czech, Polski, Austrii i Niemiec.

Pływacy z Klubu Pływackiego Masters BolesławiecPływacy z Klubu Pływackiego Masters Bolesławiecfot. Masters