PO wybrała nowe władze

PO wybrała nowe władze
fot. Gerard Augustyn Działacze z powiatu bolesławieckiego podsumowali mijającą kadencję i wybrali nowe władze. Na czele Platformy Obywatelskiej w powiecie ponownie stanął Karol Stasik. Gośćmi spotkania byli poseł Grzegorz Schetyna i eurodeputowany Piotr Borys.

W sobotę, 20 marca, odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy Platformy Obywatelskiej w powiecie bolesławieckim. Politycy podsumowali mijającą kadencję i jednomyślnie udzielili absolutorium ustępującej radzie oraz zarządowi partii. Wybrano też nowe władze. Szefem zarządu powiatowego PO ponownie został Karol Stasik. – Przyznam szczerze, że jestem mile zaskoczony. Jestem człowiekiem wymagającym. Sądziłem, że mimo licznych sukcesów Platformy moja kandydatura zostanie oceniona negatywnie. Pomyliłem się. Zdecydowana większość delegatów zagłosowała właśnie na mnie – mówi Stasik.

Od lewej: Piotr Borys, Grzegorz Schetyna, Karol Stasik i Cezary PrzybylskiOd lewej: Piotr Borys, Grzegorz Schetyna, Karol Stasik i Cezary Przybylskifot. Krzysztof Gwizdała

Wiceszefami PO w powiecie zostali Cezary Przybylski, starosta bolesławiecki, i Dariusz Kwaśniewski, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego. Co więcej, Kwaśniewski został wytypowany na kandydata do fotela prezydenta Bolesławca.

– Przez ostatnie lata wiele udało nam się osiągnąć – ocenia Karol Stasik. – Cztery lata temu mieliśmy 64 członków i 4 radnych, teraz do PO należy ponad 100 osób, mamy 14 radnych. Zrobiliśmy kilka kroków do przodu.

Jak podkreśla przewodniczący zarządu Platformy Obywatelskiej, na początku poprzedniej kadencji w naszym powiecie funkcjonowały jedynie dwa koła partii: w Bolesławcu i Osiecznicy. – Obecnie koła PO działają w każdej gminie. Każde z nich ma swoich przedstawicieli w radzie – zaznacza Karol Stasik.

fot. Krzysztof Gwizdała

– Zaktywizowaliśmy działania koła miejskiego, teraz zamierzamy zrobić to samo w kołach wiejskich – mówi szef powiatowej PO. – Każde koło gminne powinno zajmować się problemami, które dotykają danej gminy.

fot. Krzysztof Gwizdała

Plany na najbliższe miesiące? – Zamierzamy uzyskać jak najlepszy wynik wyborczy. Będziemy ubiegać się o prezydenturę w Bolesławcu, chcemy też wystawić mocnego kandydata do sejmiku dolnośląskiego – wylicza Karol Stasik. Platforma Obywatelska myśli już też o przyszłorocznych wyborach do Sejmu. – Dla takiego miasta jak Bolesławiec posiadanie własnego parlamentarzysty jest bardzo ważne. Mamy nadzieję, że tym razem naszemu kandydatowi nie zabraknie 200 głosów, jak w 2007 r. – dodaje przewodniczący PO.

(informacja ii)