Makijaż z efektem światłocienia

Makijaż z efektem światłocienia
fot. Krzysztof Gwizdała Sposób na to, jak zrobić korektę owalu twarzy cieniami i podkładem w płynie.
istotne.pl makijaż

Makijaż służy kobietom do podkreślania urody. Umiejętne nałożenie cieni pozwala wydobyć atuty każdej twarzy i zamaskować jej mankamenty. Poniższy makijaż zrobiony został tak, by sercowaty kształt twarzy modelki uzyskał bardziej owalny kontur.

Podkłady płynne nakładamy dłońmi. Wklepujemy je opuszkami palców. Podkład lekko ogrzewa się w palcach. Ułatwia to jego rozprowadzanie. Podkład starannie wcieramy w skórę, zwłaszcza wokół skrzydełek nosa, przy linii włosów i na styku policzków z szyją. Zalety tej metody: podkład dłużej pozostaje matowy, a także, dzięki wyczuciu w palcach, pozwala na optymalne pokrycie cery.

Można też użyć specjalnej gąbki. Może być sucha bądź wilgotna. Na gąbkę nabieramy małe porcje podkładu i rozcieramy na skórze, aż do całkowitego wchłonięcia podkładu. Jeśli przed naniesieniem podkładu gąbkę zwilżymy, warstwa podkładu będzie delikatniejsza i mniej się go użyje. Mokra gąbka nie wchłania dużo podkładu i lepiej przenosi go na skórę. Podkład należy zawsze nanieść według jakiegoś systemu. Najlepiej zacząć od czoła i stopniowo przesuwać się w dół, ku podbródkowi.

Po dokładnym rozprowadzeniu podkładu dobrze jest oklepać lekko twarz wnętrzem dłoni - podkład rozkłada się wówczas bardziej równomiernie i jest trwalszy. W razie nałożenia zbyt dużej ilości podkładu należy zdjąć jego nadmiar przyciskając do twarzy chusteczkę higieniczną.