Makijaż dla nastolatki

Makijaż dla nastolatki
fot. Krzysztof Gwizdała Porady dla dziewcząt, jak podkreślić naturalną urodę oraz zadbać o młodą cerę.
istotne.pl makijaż

Cera nastolatków wymaga delikatnej i przemyślanej pielęgnacji. Nie wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków. Na pewno warto zaopatrzyć się w delikatnie działający żel do mycia twarzy (z dodatkiem rumianku, lipy, nagietka) oraz tonik (z dodatkiem lawendy, zielonej herbaty). Służy to przywróceniu prawidłowego ph skóry. Kremy do młodej cery mogą zawierać mikroelementy. Poniżej pokazujemy jak wykonać makijaż, który akcentuje naturalny urok i świeżość młodej cery.

Najczęstsze problemy młodych ludzi to przetłuszczaniem się skóry, wykwity, krosty i nacieki zapalne. Zazwyczaj spowodowane nagłymi zmianami hormonalnymi. Dochodzi wtedy do powstawania zmian trądzikowych lub trądzikopodobnych. Nadprodukcja gruczołów łojowych zauważalna jest nie tylko na twarzy, plecach i dekolcie, ale również na skórze głowy.

Najskuteczniejszą metodą jest stosowanie dobrej diety (wzbogaconej o świeże warzywa i owoce), wysypianie się, ruch na świeżym powietrzu oraz dbanie o higienę osobistą. Należy pamiętać, by używać tylko i wyłącznie swoich przyborów toaletowych i kosmetyków do pielęgnacji cery.

Przy większych problemach skórnych należy zasięgnąć opinii dermatologa i kosmetyczki.