Najwyższe Palmy Wielkanocne

Najwyższe Palmy Wielkanocne
fot. Gerard Augustyn W sobotę BOK-MCC zorganizował jak co roku warsztaty tworzenia Palm Wielkanocnych i konkurs na najwyższą palmę. W tym roku zwycięzcami zostali członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”.
istotne.pl konkurs, bok-mcc, palma, wielkanocna

Najwyższa Palma Wielkanocna, według wierzeń, przynosi twórcom długie i szczęśliwe życie. W ubiegłym roku wygrała palma o długości 11,77 metra, w tym roku zwycięska mierzyła 17,49 m.

Amelka na warsztatach zrobiła 2 palmyAmelka na warsztatach zrobiła 2 palmyfot. Grażyna Hanaf

Bardzo dużą frekwencją cieszyły się warsztaty zorganizowane przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Pomimo deszczu przyszło prawie sto osób i każda z nich wróciła do domu z własnoręcznie wykonaną palmą. Podczas warsztatów można się było nauczyć, jak zrobić dekoracje z bibuły (głównie różnego rodzaju kwiaty) oraz jak przybrać przyniesione bazie lub zielone gałązki. Każdy chciał, by jego palma była jedną z najpiękniejszych podczas uroczystości Wielkiej Niedzieli.

Elżbieta Tor i Ryszarda Wołowicka, instruktorki BOK-MCCElżbieta Tor i Ryszarda Wołowicka, instruktorki BOK-MCCfot. Grażyna Hanaf
fot. Grażyna Hanaf

W tegorocznym konkursie na Najwyższą Tradycyjną Bolesławiecką Palmę Wielkanocną wzięło udział 10 zespołów. Prace oceniało jury w składzie: Anna Bober-Tubaj, Ewa Lijewska-Małachowska, Lesław Kasprzycki i Katarzyna Klepaczek.

fot. Grażyna Hanaf
ZPiT Bolesławiec przy pracyZPiT Bolesławiec przy pracyfot. Grażyna Hanaf

Komisja konkursowa postanowiła przyznać 3 nagrody główne. Podobnie jak w ubiegłym roku, najwyższą tradycyjną palmę przygotowali członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”. Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 3. Na trzeciej pozycji uplasowało się Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bolesławcu.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Dodatkową nagrodę ufundowaną przez prezydenta Bolesławca otrzymała grupa „Maryśki”, czyli Marzena Klimczyk z dziećmi. Ponadto Technika Biurowa BIS ufundowała nagrodę dla Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Iwinach. Fundatorem nagród dla wszystkich uczestników konkursu była Księgarnia „Papirus”.

(informacja Grażyna Hanaf/BOK-MCC)