PZSiPS otrzymał prawie 134 tys. zł

PZSiPS otrzymał prawie 134 tys. zł
fot. Gerard Augustyn Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie świetlicy, sali rehabilitacyjnej oraz budowę placu zabaw.
istotne.pl dofinansowanie, starostwo, pzsips

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu dostał dofinansowanie w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie świetlicy, sali rehabilitacyjnej oraz budowę placu zabaw. Placówka mogła wziąć udział w programie dzięki wsparciu Powiatu Bolesławieckiego (radni zadecydowali o sfinansowaniu połowy kosztów budowy placu).

– Obawialiśmy się, że nie uda się nam otrzymać dofinansowania na plac zabaw – mówi Zdzisława Woźniak, dyrektorka PZSiPS. – Dziękuję Radzie Powiatu i Zarządowi za to, że poparli nasz wniosek. Bez wkładu własnego samorządu moglibyśmy zapomnieć o udziale w tym programie.

Minilabirynt, rehabilitacyjny bączek, trampolina, hamaki i zestawy do ćwiczeń graficznych – to tylko niektóre z rzeczy, o jakie wzbogaci się powiatowa szkoła. Koszt wyposażenia sal i budowy placu zabaw to prawie 134 tys. zł. Budowa placu ruszy w wakacje.

Możesz pomóc!

Ty też możesz wesprzeć Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych. Rada Rodziców działająca przy placówce organizuje bal charytatywny. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz uczniów szkoły. Więcej informacji TUTAJ.

(informacja Starostwo Powiatowe/ii)