ZSB otrzymał prawie 68,5 tys. euro

ZSB otrzymał prawie 68,5 tys. euro
fot. Krzysztof Gwizdała Trzydziestu uczniów Technikum Architektury Krajobrazu w Bolesławcu wyjechało na miesięczną praktykę do Niemiec. Szkoła dostała grant unijny w wysokości prawie 68,5 tys. euro.
istotne.pl praktyka, zsb, wyjazd

W czwartek, 8 kwietnia, grupa podopiecznych Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu wyjechała na miesięczną praktykę do Lipska. Dzięki grantowi unijnemu w wysokości prawie 68,5 tys. euro uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu będą mieli okazję pracować w pięciu renomowanych niemieckich firmach budowlanych. Po skończeniu stażu otrzymają certyfikaty Europass Mobility, które pomogą im w znalezieniu pracy za granicą.

Uczennice ZSB, opiekunka praktyk Anna Prostak i dyrektor Jacek JurkiewiczUczennice ZSB, opiekunka praktyk Anna Prostak i dyrektor Jacek Jurkiewiczfot. Gerard Augustyn

Organizatorzy praktyk zadbają również o to, by uczniowie nie nudzili się w czasie wolnym od pracy. Praktykanci będą mogli zwiedzić Lipsk, poznać niemiecką historię i kulturę, odwiedzić słynne Targi Lipskie. Co więcej, podopieczni ZSB dostaną też ponad 1 000 euro kieszonkowego.

– Nasi uczniowie po raz ósmy wyjeżdżają na praktyki zagraniczne – mówi Jacek Jurkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych. – Z roku na rok unijne granty są coraz większe.

– Dla tych młodych ludzi to szkoła samodzielności – stwierdza dyrektor. – Co roku w praktykach biorą udział inni uczniowie. I zawsze wracają zadowoleni.

– Bardzo się cieszymy z tego, że mamy możliwość wyjazdu na praktyki do Niemiec – mówi Sylwia Chabiniak, uczennica Technikum Architektury Krajobrazu. – Na pewno zdobędziemy tam duże doświadczenie zawodowe – dodaje.

fot. Gerard Augustyn

Na przełomie września i października na praktyki zagraniczne wyjedzie kolejna grupa podopiecznych ZSB. Tym razem praktykanci udadzą się na Łotwę.

(informacja ii)