Jakub Hankiewicz mistrzem Polski we freestyle'u kajakowym

Jakub Hankiewicz mistrzem Polski we freestyle'u kajakowym
fot. BoLwater W II Halowych Otwartych Mistrzostwach Polski we Freestyle`u Kajakowym „Loop 2010” triumfował Jakub Hankiewicz. To kolejny tytuł mistrzowski zawodnika Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu Sportowego „BoLwater”.
istotne.pl mistrzostwa, jakub, hankiewicz, kajakarstwo, bolwater

W sobotę, 27 marca, w Zabierzowie koło Krakowa rozegrano II Halowe Otwarte Mistrzostwa Polski we Freestyle'u Kajakowym „Loop 2010”. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Jakub Hankiewicz, zawodnik Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu Sportowego „BoLwater”. Inny reprezentant BoLwateru Artur Łągiewka zajął 14 miejsce w kategorii seniorów.

fot. BoLwater

Obecnie zawodnicy BoLwateru przygotowują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 22-23 maja br. w Jeleniej Górze, i do czerwcowych Mistrzostw Europy w Lienz (Austria).

fot. BoLwater

Freestyle kajakowy to sport niezwykle widowiskowy. Poziom zawodników z roku na rok jest coraz wyższy. Dyscyplina zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Do Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu Sportowego „BoLwater” należą kajakarze z całego regionu, między innymi z Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Żar i Wrocławia.

fot. BoLwater

(informacja BoLwater/ii)