Huragan na poligonie

Huragan na poligonie
fot. sierż. Waldemar Białek, st. szer. Bartosz Kuczora Pododdziały 23 Śląskiej Brygady Artylerii zakończyły szkolenie poligonowe. Najważniejszym jego punktem był trening kierowania ogniem „Huragan 10”.
istotne.pl wojsko, święto, 23śba

W piątek, 26 marca, dobiegło końca szkolenie pododdziałów 23 Śląskiej Brygady Artylerii, które odbyło się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań-Świętoszów. Najważniejszym punktem był trening kierowania ogniem „Huragan 10”.

Ćwiczenia pozwoliły żołnierzom na doskonalenie praktycznych umiejętności. Dowódcy dywizjonów przeprowadzili treningi strzelania z zakrytych stanowisk ogniowych oraz strzelania na wprost.

Zakończenie tego etapu szkolenia poligonowego zbiegło się ze świętem Brygady. Wszystkie cele trafione, wysokie oceny za działalność taktyczną i ogniową – tak pododdziały ogniowe uczciły obchody święta jednostki. Wyniki treningu potwierdziły wysoki poziom zgrania sztabu Brygady, sztabów dywizjonów oraz wyszkolenia pododdziałów.

Na poligonowej zbiórce z udziałem licznego grona artylerzystów, byłych żołnierzy Brygady, władz samorządowych i dowódców jednostek współpracujących z 23 BA dowódca płk Jarosław Kraszewski przypomniał dorobek i tradycje jednostki. Zbiórka, w której uczestniczyli wiceszef Szkolenia Wojsk Lądowych gen. bryg. Stanisław Butlak i płk Henryk Harkot z Szefostwa Wojska Rakietowych i Artylerii, była również okazją do pożegnania żołnierzy, którzy będą pełnić służbę w składzie VII zmiany PKW Afganistan.

Na zakończenie podsumowano zawody sportowo-obronne dla uczniów klas o rozszerzonym programie przysposobienia obronnego z Bolesławca, Zgorzelca, Rakowic, Lubania i Złotoryi, które przeprowadzono wspólnie ze Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”.

(informacja kpt. Remigiusz Kwieciński/ii)