Zawodnicy Gladius z 14 medalami Oberlausitz Cup

Trening taekwondo
istotne.pl 0 zawody, taekwondo, gladius

20-osobowa reprezentacja LMKS Gladius Bolesławiec wzięła udział w turnieju taekwondo Oberlausitz Cup, który miał miejsce w niemieckim Bautzen. W zawodach wystartowało ponad 200 taekwondoków z Polski, Czech i Niemiec. W klasyfikacji generalnej bolesławianie uplasowali się na czwartym miejsciu, zdobywając łącznie 14 medali, w tym 5 złotych i 6 srebrnych.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Mateusz Boczarski (-49 kg), Remik Różnicki (-59 kg), Marcin Skiba (-57 kg), Wiktoria Knapczyk (-41 kg) i Adam Kopeć (-87 kg). Srebrne krążki przypadły: Brunonowi Owczarkowi (-24 kg), Marcie Kordulasińskiej (-49 kg), Kacprowi Dudkowi (-49 kg), Adamowi Filipkowi (-73 kg), Arkowi Domańskiemu (-30 kg) i Kindze Benesz (-24 kg). Brązowe krążki zdobyli: Mateusz Pytliński (-53 kg), Dawid Poznański (-37 kg) i Andrzej Benesz (-63 kg).

(informacja: LMKS Gladius/ii)