Filipowicz Offowym Odkryciem Roku 2009

Filipowicz Offowym Odkryciem Roku 2009
fot. Krzysztof Gwizdała Bolesławianin Przemysław Filipowicz, reprezentujący Kraków i krakowską grupę Butcher’s Films, otrzymał nominację do Offowego Odkrycia Roku 2009.
istotne.pl film, przemysław filipowicz

Przemysław Filipowicz swoje pierwsze filmy tworzył w Bolesławcu. Producentem kilku jego filmów, m.in. „Peronu B”, „Końca muru”, „Snu”, „Portretu Ewy” czy „Fikszyn” był nasz portal. Premiery miały miejsce w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, który równie silnie wspierał młodego twórcę.

Dziś Przemysław Filipowicz (od września 2009 student reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego) reprezentuje niezależną krakowską grupę Butcher’s Film. Filipowicz został nominowany do nagrody Offowe Odkrycie Roku 2009 za film „8% z niczego”. To historia Andrzeja, pośrednika nieruchomości, który poprzez swoich klientów zostaje nieoczekiwanie wplątany w skomplikowaną intrygę miłosną. Scenariusz do filmu jest adaptacją opowiadania współczesnego pisarza i filmowca z Izraela Edgara Kereta. O premierze filmu pisaliśmy [ TUTAJ ]

Kandydatury do nagrody Offowe Odkrycie Roku wskazała redakcja działu offowego telewizji „Kino Polska”, która już po raz trzeci objęła konkurs swoją specjalną opieką medialną. Czytelnicy portalu Stopklatka.pl mogą głosować na laureata w finałowej rozgrywce. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 26 lutego 2010 roku na stronach internetowych tego portalu.

Redakcja portalu i gazety IstotneInformacje.pl życzy Przemysławowi Filipowiczowi wygranej.

(informacja ii)

Zobacz także

Konkurs na stronie Stopklatka.pl