Fałszerze pieniędzy trafili do aresztu

Fałszerze pieniędzy trafili do aresztu
fot. sxc.hu Dwóch mieszkańców Warty Bolesławieckiej przyznało się do podrabiania i puszczania w obieg podrobionych pieniędzy. 22-latek i 28-latek zostali tymczasowo aresztowani.
istotne.pl pieniądze, banknoty, banknot, fałszerz, fałszerze

22-letni Wojciech S. usłyszał zarzut podrobienia polskich banknotów – czterech o nominałach 10 zł, jednego o nominalne 20 zł i trzech o nominałach 50 zł. Wojciech S. miał także puszczać podrobione banknoty w obieg. 28-letni Łukasz C., który przyjął od Wojciecha S. podrobione banknoty, usłyszał z kolei zarzut puszczenia w obieg fałszywek. Miało to miejsce 21 stycznia w jednej z bolesławieckich aptek, gdzie Łukasz C. zapłacił dwoma fałszywymi banknotami o łącznej wartości 30 zł. 28-latek został zatrzymany przez policję 14 lutego w jednym z bolesławieckich sklepów, gdzie próbował zapłacić fałszywym banknotem o nominale 50 zł.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani przez prokuratora i przyznali się do zarzucanych im czynów. Sąd na wniosek prokuratora aresztował obu podejrzanych na 3 miesiące. Wojciechowi S. grozi od 5 do 25 lat więzienia. Łukasz C. może spędzić w więzieniu od 1 do 10 lat.

Osoby, które mają jakiekolwiek podejrzenia odnośnie autentyczności banknotów, które znalazły się w ostatnim czasie w ich posiadaniu, powinny poinformować o tym fakcie Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu lub najbliższą jednostkę Policji. Puszczanie w obieg fałszywych pieniędzy jest karalne.

(informacja Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii)